Co musisz wiedzieć o mezoterapii igłowej?

0
71
Co musisz wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to alternatywna terapia stosowana przez wiele osób do naturalnego leczenia. Proces ten polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości naturalnej substancji (zwykle witaminy B12 lub magnezu) w skórę za pomocą cienkiej igły.

Podstawową zaletą tej terapii jest to, że nie wymaga żadnej operacji i można ją wykonać w domu. Zabieg jest również stosunkowo bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Mezoterapia igłowa Wrocław może być stosowana do wielu różnych celów, takich jak gojenie ran, zmniejszanie stanów zapalnych, leczenie alergii itp. Jest również popularna wśród osób, które szukają naturalnego sposobu na odchudzanie bez żadnych skutków ubocznych i powikłań.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjna procedura polegająca na wstrzykiwaniu substancji w skórę małymi igłami. Igły są zwykle używane do rozbijania tkanki bliznowatej, stymulacji produkcji kolagenu i wspomagania odmładzania skóry. Igły służą do nakłuwania skóry w układzie siatki, a następnie wprowadzane są do skóry właściwej, czyli warstwy skóry znajdującej się pod naskórkiem. Wstrzykiwaną substancją może być wszystko, od osocza bogatopłytkowego (PRP) po kwas hialuronowy (HA).

Jakie są zalety mezoterapii igłowej?

Mezoterapia ma wiele zalet, m.in.:

  • Może być stosowany w leczeniu schorzeń takich jak otyłość, żylaki, cellulit, rozstępy i blizny,
  • Zabieg można wykonać w domu lub w klinice przy pomocy przeszkolonego specjalisty,
  • Nie ma skutków ubocznych i nie jest bolesny,
  • Nie wiąże się z tym żadne poważne ryzyko.

W ostatnich latach lekarze stosują mezoterapię igłową, aby pomóc osobom z przewlekłym bólem. Ta procedura jest zabiegiem nie chirurgicznym, który polega na wstrzyknięciu roztworu sporządzonego z dekstrozy i lidokainy. Te zastrzyki są podawane w skórę pacjenta, aby pomóc mu poczuć się lepiej lub zmniejszyć ból. Zaletą mezoterapii igłowej jest to, że jest stosunkowo tania, nie wymaga operacji i można ją wykonać w gabinecie lekarskim.

Dlaczego warto rozważyć zabieg dla swojej skóry już dziś

Pielęgnacja skóry jest ważna dla każdego. Nasza skóra jest największym organem w naszym ciele i chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi. Pomaga nam również regulować temperaturę ciała, zapobiega infekcjom i pomaga we wchłanianiu składników odżywczych.

Typowy plan zabiegu mezoterapii igłowej może obejmować serię wstrzyknięć z:

  • Seria iniekcji zawierających osocze bogatopłytkowe (PRP),
  • Seria iniekcji zawierających komórki macierzyste pochodzenia tłuszczowego (ADSC),
  • Seria iniekcji z kwasem hialuronowym w celu poprawy elastyczności skóry i spłycenia zmarszczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here