Czym powinny być karmione małe psiaki?

0
333
Czym powinny być karmione małe psiaki?

 

Z należytą uwagą należy wybierać karmy dla małych psów. Zresztą, nie tylko dla małych, ale również dla tych nieco większych przedstawicieli psiej rodziny. Po to, aby być pewnym tego, że wszystkie zwierzaki otrzymują pełno porcjowe wyżywienie, jakie jest w stanie dać energię na cały dzień, jak również zapewnić zdrowie. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś będzie chciał wybrać odpowiednią karmę dla swojego małego, psiego ulubieńca?

Mały pies i jego duże potrzeby

Wiele osób wybiera małego pieska z tego względu, że ten mało zje. To fakt, że pod względem ilości takie małe pieski nie są aż tak wymagające. Z drugiej jednak strony, należy zdać sobie sprawę, że pod względem jakości, ich potrzeby żywieniowe są naprawdę duże. Wybierając karmy dla małych psów, należy zdać sobie sprawę, że w środku znaleźć muszą się niezbędne wartości odżywcze, jakie odpowiedzialne są m.in. za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów. W szczególności, że małe rasy często mają do czynienia z problemami z zębami, czy też z układem krążenia, wzdęciami. Dlatego też karma dedykowana dla małych psów, musi zawierać takie składniki, jakie pomogą uniknąć takich problemów, które wpływają również na komfort psychiczny tego uroczego pupila.

Na sucho czy na mokro?

Odwiedzając takie strony, jak https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Karma-dla-psow-malych-ras-464.html, można się przekonać, że do wyboru są karmy mokre i suche. Która z tych opcji będzie najlepsza, jeżeli chodzi o psa? Tak naprawdę nie można od razu odpowiedzieć na to pytanie, jeżeli ktoś w pierwszej kolejności nie zapozna się z jej składem. małym psom można podawać jedną i drugą karmę, ale w odpowiednich ilościach. Nie można również doprowadzić do czegoś takiego, jak przejedzenie. Konsekwencje takiego postępowania właściciel zwierzęcia może widzieć potem na całej szerokości swojego domu.

Domowe jedzenie – tak czy nie?

Lepiej nie. Dlaczego? Ponieważ zbilansowanie odpowiednich posiłków dla pieska nie jest tak łatwym zadaniem. Można na ten temat naczytać się wielu informacji, ale nie będzie to łatwe zadanie. Poza tym będzie to czynność, która będzie zajmować ogrom czasu. Lepiej wykorzystać gotowe, polecane karmy dla małych psów, jakie na dodatek można otrzymać w atrakcyjnych cenach. Źle zbilansowane posiłki mogą doprowadzić do wielu niedoborów w organizmie psa. Dlatego lepiej unikać takich sytuacji. Może się bowiem okazać, że wtedy okażą się częste wizyty u weterynarza, który będzie chciał postawić psa na nogi, jeżeli chodzi o zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here