Dziecko w busie. Jak przygotować malucha do wyjazdu?

0
751
Dziecko w busie. Jak przygotować malucha do wyjazdu?

Do podróży z dzieckiem trzeba dobrze się przygotować, niezależnie od tego, czy jest to niemowlę, czy starszak. Rodzice muszą pamiętać, aby zapoznać się z regulaminem danego przewoźnika, a także odpowiednio wykorzystać wszystkie przystanki. Oczywiście w zależności od długości trasy, należy też wyposażyć dziecko w niezbędne produkty i akcesoria — przekąski, napoje, zabawki, czy zmienne ubranka. O czym trzeba pamiętać, planując podróż busem z dzieckiem?

Przygotowania do podróży busem

Zabierając dziecko w drogę, trzeba przewidzieć wiele sytuacji i odpowiednio się do nich przygotować. Przede wszystkim warto wybrać taki środek transportu, który zapewni maksimum wygody i bezpieczeństwa. Wielu przewoźników oferuje foteliki dla dziecka, a nowoczesne busy często wyposażone są w toalety. Warto już wcześniej zdobyć informacje o udogodnieniach i wybrać jak najlepsze miejsce dla siebie i pociechy. Każdy zaplanowany postój należy wykorzystać na krótki spacer, zakup ciepłego napoju, czy wizytę w toalecie. Oczywiście możliwy jest również wynajem busów — w takiej sytuacji warto wybrać ten najodpowiedniejszy do podróżowania z maluchem.

Aby nawet najdłuższa podróż przebiegła bezproblemowo, rodzice muszą zatroszczyć się o przekąski i napój dla dziecka. W zależności od wieku malucha mogą to być kanapki, chrupki lub ciasteczka. W trasę lepiej nie zabierać słodyczy z czekoladą, chipsów czy gum do żucia. Najlepszym napojem jest woda mineralna.

Podróżując z maluszkiem, trzeba pamiętać o pieluchach, chusteczkach nawilżanych, gryzakach, smoczku czy drobnych zabawkach, którymi można zabawić wybudzone dziecko. Warto też zadbać o odpowiednią rozrywkę podczas podróży dla starszego dziecka – doskonale sprawdzą się tu książeczki, krzyżówki, czy tablet do obejrzenia bajki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każda podróż z dzieckiem to duże wyzwanie dla rodziców, dlatego dobrze jest przeanalizować wszystkie możliwości i ewentualne zdarzenia. – Mówi pracownik firmy przewozowej Sandrex. – Warto zaopatrzyć się w niezbędne leki przeciwbólowe czy na wypadek choroby lokomocyjnej, zapasowe ubranka, mokre chusteczki, cieplejszy kocyk czy poduszkę.

Każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby, dlatego to rodzice muszą przygotować do podróży wszystko, co może ją uprzyjemnić i sprawić, że przebiegnie sprawnie i bez problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here