Fotele pielęgnacyjne dla chorego – jak wybrać fotel pielęgnacyjny?

0
152
Fotele pielęgnacyjne dla chorego - jak wybrać fotel pielęgnacyjny?

Społeczeństwa, nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie, starzeją się. Coraz więcej osób dożywa wieku sędziwego a to z kolei stawia dzieci i opiekunów przed nowymi wyzwaniami, chociażby takimi, jak pielęgnacja. Często osoby starsze mają problemy nawet z najprostszymi czynnościami i trzeba im pomagać w porannej toalecie czy w wieczornej kąpieli. W jaki jednak sposób można to zrobić, aby zarówno dla osoby starszej, jak i dla jej opiekuna było to wygodne? Warto zdecydować się na specjalny fotel rehabilitacyjny zwany też geriatrycznym. Jak taki fotel wyposażony jest? Kiedy warto w niego zainwestować i gdzie można znaleźć ciekawe modele?

1. Fotel geriatryczny – czym jest, kiedy warto się na niego zdecydować?

2. Fotele pielęgnacyjne dla seniora – na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

3. Gdzie znaleźć dobrej jakości fotel pielęgnacyjny dla osoby starszej?

Fotel geriatryczny – czym jest, kiedy warto się na niego zdecydować?

fotel pielęgnacyjny

Czym są fotele pielęgnacyjne? Jak sama nazwa wskazuje fotele pielęgnacyjne dla seniora pomagają zaopiekować się osobą starszą bądź chorą. Zaletą takich foteli jest to, że są one bardzo wygodne, pozwalają zmienić pozycję oparcia i podnóżka i co równie ciekawe, są ładne, dzięki czemu dobrze wkomponują się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, jak jest urządzone. Taki fotel pozwala na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych przy osobie, która nie jest samodzielna. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że dobrze sprawdzą się w domach, mieszkaniach, klinikach czy w domach seniorów.

Fotele pielęgnacyjne dla seniora – na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

Na rynku istnieje wiele foteli pielęgnacyjnych dla seniora, warto więc uważnie przyjrzeć się modelom, aby móc wybrać ten najodpowiedniejszy. Na co więc zwracać uwagę? Czy istnieje możliwość na wspólną regulacje pochylenia siedziska, czy można zmieniać kąt nachylenia oparcia, czy w wózku zapewniają boczne zabezpieczenia? Czy można nachylić wózek do pozycji leżącej? Czy pozwala wygodnie siedzieć w pozycji siedzącej? Czy posiada podparcia łydek, pas bezpieczeństwa i wyposażenie dodatkowe?

Gdzie znaleźć dobrej jakości fotel pielęgnacyjny dla osoby starszej?

Gdzie znaleźć dobrej jakości fotele pielęgnacyjne dla seniora? Najlepiej szukać ich przez internet. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do szerokiej gamy produktów, spośród których z pewnością coś wybierzesz dla siebie lub dla bliskiej osoby, którą się opiekujesz. Dobrym miejscem mogą okazać się sklepy, które oferują sprzęty rehabilitacyjne różnego rodzaju takie, jak Prolifter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here