Jak stosować kosmetyki z retinolem?

0
498
Jak stosować kosmetyki z retinolem?

Retinol jest niezwykle cenioną w kosmetyce substancją. Może być on wykorzystywany podczas leczenie trądziku, przebarwień czy nawet zmian skórnych, a co najważniejsze ma on silne działanie przeciwzmarszczkowe. Niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę, że nieodpowiednie zastosowanie retinolu może doprowadzić do podrażnień. Jak zatem poprawnie stosować kosmetyki z retinolem?

Jak stosować kosmetyki z retinolem?

Kosmetyki Murad z retinolem często uważane są za eliksir młodości, jednak ta substancja jest wysoce aktywna, a także cechuje się wysokim stężeniem pochodnej witaminy A, która może powodować podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet pieczenie. Jak więc stosować kosmetyki z retinolem? Oto kilka zasad:

  • kosmetyki z retinolem są przeznaczone dla skóry, na której pojawiły się pierwsze oznaki starzenia i dla cery dojrzałej
  • stężenie substancji jaką jest retinol powinno być dawkowane stopniowo- przy pierwszej kuracji poleca się preparaty o stężeniu 0,2 do 0,5%, co umożliwi skórze przyzwyczajenie się do retinolu i zapobiegniem podrażnieniom.
  • jeśli mamy skórę wrażliwą, kosmetyki z retinolem na początku poleca się stosować około 2-3 razy w tygodniu, zanim przejdziemy do aplikowania go na skórę codziennie.
  • pamiętajmy, że retinol reaguje na światło słoneczne- niezbędne jest więc stosowanie kremu z wysokim filtrem i nakładanie preparatu jedynie na noc.
  • skóra na początku kuracji może się łuszczyć, być podrażniona i przesuszona- jeśli po kilku dniach jej stan się nie pogorszy, można kontynuować kurację, dodatkowo nawilżając skórę.
  • jeśli pojawi się reakcja alergiczna, natychmiast należy udać się do dermatologia i przerwać stosowanie retinolu.
  • na pierwsze efekty trzeba poczekać około 4 do 8 tygodni, a następnie stosować kurację podtrzymującą.

Jak działa retinol?

Kosmetyki Murad z retinolem to bez wątpienia produkt, obok którego ciężko przejść obojętnie. Substancja ta bowiem skutecznie pobudza produkcję komórek, a także pozwala zniwelować warstwę naskórka na której widoczne są procesy rogowacenia. Wraz z regularnym stosowanie retinol dostaje się do głębokich warstw skóry, dzięki temu efektywnie stymuluje produkcję kolagenu, elastyny, a także niezbędnego kwasu hialuronowego. Wszystkie te składniki odpowiadają za młody i promienny wygląd cery. Pamiętajmy jednak, że wraz z wiekiem przyswajalność przez organizm witaminy A znacznie się obniża. Jej wysokie stężenie w kosmetykach z retinolem może więc doprowadzić do podrażnień i znacznie przesuszyć skórę. Niemniej odpowiednie stosowanie retinolu, a także dbanie o nawilżenie skóry, może przynieść spektakularne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here