Zabawki do kąpieli – co warto o nich wiedzieć?

0
455
Zabawki do kąpieli - co warto o nich wiedzieć?

Nie bez powodu dzieci uwielbiają zabawki do kąpieli. Są one świetną formą rozrywki, jednocześnie znacząco wpływają na rozwój naszej pociechy. Dla wielu maluchów kąpiel w ciepłej wodzie to prawdziwy relaks, tym bardziej, jak mają do dyspozycji zabawki. Jakie rodzaje zabawek wodnych możemy wyróżnić? Dlaczego warto zdecydować się na zabawki do kąpieli? W jaki sposób szybko i skutecznie wyczyścić zabawkę do kąpieli? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jakie rodzaje zabawek wodnych możemy wyróżnić?

Każdy z nas zapewne przynajmniej kojarzy żółtą kaczuszkę z bajek, która unosi się na wodzie. Są to zabawki do kąpieli, które cieszą się ogromną popularnością. Posiadają one wiele zróżnicowanych funkcji. Przykładowo niektóre produkty są w stanie psikać wodą po naciśnięciu, inne natomiast wypuszczają bańki mydlane bądź piankę, w zależności od zakupionego modelu. Co więcej, mogą z powodzeniem samodzielnie pływać, w wyniku nakręcenia bądź wciśnięcia guzika. Istnieją też zabawki do kąpieli, które wydają charakterystyczne odgłosy, świecą się, jednocześnie odtwarzają melodie. Niektóre poruszają się po nakierowaniu na nie strumienia wody.

Dlaczego warto zdecydować się na zabawki do kąpieli?

Zabawki do kąpieli są bardzo chętnie nabywane przez rodziców dla dzieci. Nie jest to jednak zaskakujące kwestia. Sama możliwość zabawy powinna już przemawiać za tym, że zakup jest jak najbardziej godny rozważania. Maluch ma bowiem wiele radości z zabawy. Dodatkowo jednak zabawki do kąpieli skutecznie pobudzają wyobraźnie, co w młodszym wieku ma szczególne znaczenie. Mogą również edukować- uczą przykładowo nazywania poszczególnych zwierząt morskich. Co ciekawe, zabawki do kąpieli mogą być wykorzystywane nie tylko w domowej wannie, ale również w basenie bądź nad morzem. Wpływają pozytywnie na umiejętności manualne, jednocześnie podsycają ciekawość świata dziecka. Wybierając dowolne akcesoria warto skupić się na wieku dziecka.

W jaki sposób szybko i skutecznie wyczyścić zabawkę do kąpieli?

Zabawki do kąpieli bardzo często wrzucane są do wody, którą miesza się z mydłem bądź specjalnym płynem do kąpieli. Warto mieć zatem świadomość tego, że zbierająca się wilgoć w zakamarkach niejednokrotnie wpływa na rozwój pleśni. Z tego powodu zabawki powinny być odpowiednio osuszane. Dodatkowo można je wymoczyć w mieszance wody i octu lub wody z olejkiem z drzewa herbacianego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here