Zabieg osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie – kiedy warto się na niego zdecydować?

0
489
Zabieg osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie - kiedy warto się na niego zdecydować?

Skóra wraz z upływem lat staje się coraz mniej sprężysta i elastyczna. Firmy produkujące różnego rodzaju kremy czy serum przekonują nas, że preparaty chemiczne są w stanie nadać jej młodszy i zdrowszy wygląd. Tymczasem okazuje się, że wcale nie musimy sięgać po kosmetyki – pomóc nam może nasza własna krew! To właśnie zabieg osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poprawi kondycję swojej skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na pobraniu krwi od pacjenta – samo pobieranie krwi w niczym nie różni się od tego, z jakim mamy do czynienia, zgłaszając się na jej badanie. Następnie za pomocą specjalistycznego urządzenia z krwi wydobywane jest wyłącznie osocze z płytkami krwi – erytrocyty oraz leukocyty i inne składniki krwi zostają od niego oddzielone. Proces pozyskiwania osocza trwa zaledwie kilka minut, dlatego też nie trzeba zgłaszać się do gabinetu dwukrotnie – raz na pobranie krwi, a następnie na zabieg. Wszystko odbywa się podczas jednej wizyty. W kolejnym kroku zabiegu osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie pobrany materiał przekazywany jest do komórek skóry różnym metodami – mezoterapią igłową, za pomocą kaniuli czy maski komórkowej, jeśli wcześniej wykonywane były zabiegi, takie jak peeling czy laser.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie – dla kogo?

Pozostaje pytanie, komu dedykowany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym w Szczecinie? Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które chciałyby poprawić kondycję skóry na twarzy, szyi, na dłoniach, w okolicach dekoltu. Osocze bogatopłytkowe może okazać się również bardzo pomocne w walce z rozstępami czy w leczeniu łysienia typu męskiego. Do przeprowadzenia zabiegu pacjent kwalifikowany jest przez lekarza, który ocenia stan zdrowia pacjenta i wyklucza ewentualne przeciwwskazania, jakimi są na przykład ciąża, karmienie piersią czy choroby autoimmunologiczne.

Bezpieczeństwo wykonywania zabiegu

Wiele osób zastanawia się, czy wykonanie zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest w pełni bezpieczne? Otóż warto mieć na uwadze, że do organizmu wprowadzany jest materiał pobrany od nas samych, zatem nie ma lepszego i bezpieczniejszego „eliksiru młodości”, niż osocze bogatopłytkowe. Należy jednak zgłosić się do gabinetu, który świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu dermatologii estetycznej w Szczecinie. Doświadczeni lekarze przeprowadzą zabieg, zachowują najwyższe standardy bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here