Atrakcyjna oprawa wesela – czego nie może zabraknąć?

0
324
Atrakcyjna oprawa wesela - czego nie może zabraknąć?

Wesele to bardzo ważny dzień w życiu młodej pary oraz ich najbliższych, dlatego warto zadbać, aby w tym dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Atrakcyjne dekoracje na ślubie oraz na weselu są równie ważne, co pyszne jedzenie oraz dobra muzyka. Sala weselna powinna wyglądać wyjątkowo w tym dniu, warto więc postarać się o ozdoby stołów, krzeseł i sufitów. Sprawdzą się kwiaty, zwiewne tiule, świece oraz konfetti na ślub.

Konfetti na ślubie — skąd wziął się ten zwyczaj?

Rzucanie konfetti na ślubie ma przynieść szczęście nowożeńcom, zwiastować życie w bogactwie i w dobrobycie. To miły gest gości dla młodej pary. Niegdyś rzucano drobnymi monetami lub ryżem, dzisiaj odchodzi się od tego zwyczaju, ponieważ te elementy powodują niemały kłopot dla gości oraz bałagan. Obecnie stawia się właśnie na kolorowe konfetti na ślub.

Ciekawym pomysłem jest również rzucanie płatkami mydlanymi lub kwiatami. Konfetti na ślubie można także wystrzelić ze specjalnie przygotowanych tub — to prosta i świetna alternatywa dla tradycyjnych metod.

Jakie konfetti wybrać na ślub?

Konfetti to drobne elementy dekoracyjne, które unoszą się w powietrzu i powoli opadają, dając niesamowity efekt i piękne widowisko dla gości oraz dla pary młodej. Rzucanie konfetti to wyraz celebrowania ważnej uroczystości i tradycyjny element świętowania. Konfetti na ślub może mieć postać płatków kwiatów, płatków mydlanych, niewielkich karteczek z napisami, np. z życzeniami. Ciekawą alternatywą dla konfetti są bańki mydlane, które goście tworzą za pomocą niewielkich pojemniczków. To bardzo atrakcyjny moment, zwłaszcza dla młodszych uczestników przyjęcia.

Konfetti na ślubach przechowuje się w dekoracyjnym pojemniczku, np. w koszyczku. Innym pomysłem jest zakupienie konfetti w gotowych tubach, które gotowe są do wystrzału. W środku mogą znajdować się kolorowe płatki róż, papierowe karteczki, drobne wycinki lub mix kolorów. Ciekawym i dość zabawnym pomysłem są wystrzałowe konfetti banknotowe — w środku tuby znajduje się imitacja pieniędzy. To ciekawa alternatywa do rzucania monetami. Papierowe konfetti na ślubie można z łatwością posprzątać, dlatego co dobra alternatywna dla ryżu lub dla monet.

Ażurowe konfetti — czym się charakteryzuje?

Ażurowe konfetti na ślub to sprawdzony pomysł na uhonorowanie pary młodej. Drobne elementy z pięknymi wcięciami świetnie prezentują się podczas wystrzału i powolnego spadania na ziemię. Konfetti wiruje, kręci się i ozdabia wszystko wkoło. To niezwykle lekki materiał, dlatego można go z łatwością przechowywać, nie ma również problemów z posprzątaniem konfetti po zabawie. Równie dobrze prezentują się dekoracje do wystrzeliwania w formie piórek, serduszek lub karteczek z napisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here