Bielizna nocna damska – jaką wybrać na poszczególne pory roku?

0
476
Bielizna nocna damska - jaką wybrać na poszczególne pory roku?

Zdrowy, głęboki sen to gwarancja prawidłowego wypoczynku oraz dobrego samopoczucia. Zwykle staramy się odpoczywać w komfortowych warunkach – dbamy o odpowiednią temperaturę w sypialni, wietrzymy pomieszczenie przed snem oraz staramy się wyciszyć już na godzinę przed położeniem się do łóżka. Niemniej jednak bardzo ważna jest także bielizna nocna damska. Jak dobierać ją do poszczególnych pór roku?

Ciepła bielizna na zimę

Bielizna nocna damska na zimę powinna być przede wszystkim ciepła. Zadbajmy o to, aby nawet zimą temperatura w naszej sypialni nie przekraczała 21 stopni, bowiem w cieplejszych pomieszczeniach śpi się znacznie gorzej. O wiele lepiej mieć na sobie ciepłą pidżamę i przykryć się ciepłą kołdrą, niż wdychać suche, nagrzane powietrze. Bielizna nocna damska na zimę to przede wszystkim zestaw długich spodni i koszulki z długim rękawem. Jeśli dobrze czujemy się w niższych temperaturach, możemy postawić na koszulkę z krótkim rękawem. Tymczasem, jeśli w naszej sypialni jest naprawdę chłodno, dobrym rozwiązaniem będzie piżama polarowa.

Bielizna na lato, czyli jak wyspać się w upały?

Dobór bielizny nocnej damskiej na lato zwykle sprawia wiele problemów. Wszystko dlatego, że latem temperatura w naszym mieszkaniu może przekroczyć 25 stopni, co nie sprzyja komfortowi termicznemu i dobremu wypoczynkowi nocnemu. Doskonałym rozwiązaniem na lato będzie bielizna, wykonana z przyjemnie chłodzących materiałów. Przykładem jest chociażby bielizna satynowa – możemy postawić na tradycyjną koszulę nocną bądź połączyć krótkie spodenki z lekkim topem. Dobrym pomysłem jest również bielizna bawełniana, ze względu na to, że materiał ten pozwala skórze oddychać. Możemy też zdecydować się na bieliznę nocną damską z wiskozy, która również znana jest ze swoich korzystnych dla ciała właściwości. Nie pocimy się w niej nadmiernie, przez co nie obudzimy się z uczuciem potu cieknącego po plecach.

Jaką bieliznę wybrać na wiosnę i jesień?

Początek wiosny i jesieni zwykle nie wita nas wysokimi temperaturami, stąd dobrze jest wybrać dla siebie bieliznę do spania, w której poczujemy się komfortowo. Tutaj jednak wiele zależy od naszych własnych preferencji oraz od temperatury, która panuje w naszym mieszkaniu. Idealnym rozwiązaniem będzie zestaw: spodnie 3/4 w połączeniu z koszulką z rękawem 3/4. Dobrze, aby bielizna była wykonana z przewiewnych materiałów. Zdecydujmy się na lżejszą pidżamę oraz cieplejszą kołdrę, którą w razie potrzeby przykryjemy się o poranku, gdy w pomieszczeniach jest najchłodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here