Alergia na botoks – czy to możliwe?

0
925
Alergia na botoks - czy to możliwe?

Botoks jest często stosowaną metodą odmładzającą skórę twarzy, lecz nie tylko. Po takim zabiegu skóra jest wygładzona, a zmarszczki niemal przestają istnieć. Kobiety i mężczyźni decydują się więc na użycie toksyny botulinowej z nadzieją na młodszy wygląd. Doświadczenia wielu osób jasno pokazują, że często jest to skuteczny zabieg. Czy jednak wywołuje on skutki uboczne i czy możliwa jest alergia na botoks?

Czy alergia na botoks jest często występującym zjawiskiem?

Alergia na botoks jest możliwa, jednak specjaliści z zakresu takich działań podkreślają, że występują ona bardzo rzadko. Objawami takiego zjawiska mogą być obrzęki, zaczerwieniania i dyskomfort na skórze. W przypadku podejrzeń uczulania, przed zabiegiem warto więc wypróbować ten specyfik na p. na pojedynczej zmarszczce i obserwować reakcję na skórze.

Istnieją preparaty z botoksem, które nie zawierają uczulających białek. W  przypadku alergii na ten składnik jest to więc bezpieczniejsza alternatywa. W razie obaw, przed zabiegiem należy więc sprawdzić możliwe alergie i zgłosić się do placówki medycyny estetycznej ze stosowną dokumentacją medyczną.

Opinie ekspertów potwierdzają, że w większości przypadków toksyna botulinowa jest bezpieczna. Przed zabiegiem należy jednak zawsze skonsultować wszelkie obawy ze specjalistą w tym zakresie. Aby skorzystać z profesjonalnego niwelowania zmarszczek botoksem, warto wybrać między innymi Gabinet FaceMed z Warszawy.

W przypadku uczulenia na toksynę botulinową można także skorzystać z innych rozwiązań takich jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który jest alternatywą dla botoksu. Mniej inwazyjne metody to również użycie koktajli witaminowych oraz osocza.

Po zabiegu z zakresu medycyny kosmetycznej należy odpowiednio pielęgnować skórę przy użyciu preparatów bezzapachowych, których skład jest antyalergiczny i w 100% naturalny.

Powikłania możliwe po zabiegu z botoksem

Do niepożądanych objawów po zastosowaniu botoksu należ m.in.:

  • tymczasowe upośledzenie mimiki,
  • siniaki i guzki,
  • opuchlizna,
  • zwiotczenie mięśni,
  • zaczerwienienie i swędzenie.

Do zabiegu nie powinny przystępować młode osoby, które nie mają jeszcze zmarszczek mimicznych, a przypadku osób po 65. roku życia efekty mogą być mało zadowalające. Przeciwwskazania to również ciąża i karmienie piersią oraz schorzenia na tle mięśniowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here