Ciekawe i funkcjonalne dodatki aranżacyjne na przyjęcia

0
414
Ciekawe i funkcjonalne dodatki aranżacyjne na przyjęcia

Balony pastelowe i świeczki pływające to dwie dekoracje, jakie często można spotkać podczas różnego rodzaju przyjęć. Małe, ale bardzo niewinne, są w stanie sprawić, że charakter całego pomieszczenia będzie zupełnie inny. Nie każdy jest jednak świadom tego, jak te dekoracje można wykorzystać i kiedy. Warto więc poświęcić temu chwilę, aby nie popełnić modowego i aranżacyjnego faux pass.

Od statków po dekoracje

Czy patrząc na wszelkiej maści balony pastelowe można wyobrazić sobie, że w pierwszej kolejności miały one przyczynić się do transportu ludzi? Owszem były one znacząco większe, ale o pierwszych balonach świat usłyszał za przyczyną braci Montgolfier, którzy wymyślili balon ogrzewany powietrzem do tego, aby wznosić się nad ziemią. Całkiem możliwe, że to ich wynalazek sprawił, iż w roku 1824 zostały opracowane mniejsze balony, jakie zaczęto wykorzystywać do badań naukowych. Od statków, przez pomoce naukowe, po balony pastelowe, stanowiące dekoracje prawie każdego przyjęcia. Świat potrafi być naprawdę zdumiewający.

Feria barw i wzorów

Nie ma co sprawdzać historii świeczek pływających. Pozostaje mieć nadzieję, że jest ona również zaskakująca, dzięki czemu można dzisiaj cieszyć się ich bytnością. Podobnie jak to w przypadku balonów, jakie oferowane są w najróżniejszych odcieniach. Począwszy od tych krystalicznych/przezroczystych, przez róż, zieleń, błękit, po najciemniejsze odcienie czarnego. Jest tego naprawdę dużo, więc nikt nie będzie miał problemu z tym, aby całość dopasować do indywidualnych potrzeb. To właśnie przy pomocy pastelowych balonów można stworzyć niesamowite dekoracje, jak chociażby bramy balonowe – tak niezwykle popularne w ostatnich czasach. Bez takich balonów nie obędzie się żadne przyjęcie, a ich brak na pewno zostanie zauważony przez zgromadzonych gości.

Kilka informacji o świeczkach

Podobnie jest, jeżeli chodzi o świece. Tylko że świeczki pływające nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością. Wiele osób stawia na tradycyjne egzemplarze, pomijając te pływające. Jest to błąd, ponieważ przy ich pomocy można stworzyć niezwykle ciekawe ozdoby. Zarówno, jeżeli chodzi o urodziny, Komunie Święte, jak również wesela, czy nawet stypy. O ile na tych ostatnich raczej balonów się nie używa, o tyle świeczki pływające są jak najbardziej wskazane. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, czy ma się do czynienia ze świeczkami pływającymi. Tradycyjne i modele do pływania są do siebie bardzo podobne, dlatego łatwo się pomylić – co może wpłynąć również na wygląd całej dekoracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here