Cofalik – Skrzypcowe ABC, czyli jak zacząć przygodę ze skrzypcami?

0
422
Cofalik - Skrzypcowe ABC, czyli jak zacząć przygodę ze skrzypcami?

Gra na skrzypcach nie jest łatwą czynnością, zwłaszcza jeśli ktoś pierwszy raz widzi ten instrument. Istnieją jednak bardzo dobre pomoce naukowe, które pomogą wejść w świat muzyki i zapoznać się z nim od samych podstaw. Jednym z takich materiałów jest książka, którą napisał wieloletni muzyk i pedagog Antoni Cofalik – Skrzypcowe ABC. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną zacząć grać na skrzypcach, a z książki skorzystają zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie.

Dlaczego właśnie Antoni Cofalik – Skrzypcowe ABC?

Skrzypcowe ABC – szkoła gry na skrzypcach wprowadza początkującego muzyka w świat tego fascynującego instrumentu. Lektura ma bardzo wygodny format – to aż 164 strony. Książkę można z łatwością ułożyć na muzycznym pulpicie na nuty, co znacznie usprawnia naukę i grę na skrzypcach. Cofalik – Skrzypcowe ABC to lektura dla małych i dużych muzyków, którzy dopiero uczą się podstawowych technik gry na skrzypcach. Lektura pokazuje podstawowe techniki, chwyty oraz zmiany pozycji podczas gry. W środku znajdują się również bardziej zaawansowane techniki, można znaleźć tam również najczęstsze błędy, pytania i odpowiedzi na nie. Książka została podzielna na dwie części. Pierwsza część to pozwoli zapoznać się z podstawami. Z kolei druga część to bardziej zaawansowane problemy oraz techniki.

Co znajduje się w środku książki Cofalik – Skrzypcowe ABC?

Lektura Antoniego Cofalika – Skrzypcowe ABC zbiera bardzo dobre opinie zarówno u młodych muzyków, jak i u ich nauczycieli. Dzięki temu kursant może samodzielnie, w zaciszu domowym doskonalić swoje techniki gry. Z podręcznika do gry na skrzypcach korzystają również doświadczeni nauczyciele gry – jest to niezbędna pomoc w szkoleniu muzyków. To idealna lektura dla dziecka, które zapragnęło grać na skrzypcach. Dzięki niej uczeń może samodzielnie doskonalić poznane techniki oraz uczyć się nowych układów rytmicznych, których w książce Cofalika – Skrzypcowe ABC nie brakuje.

W lekturze znajdują się drobne i proste utworki muzyczne, które znane są ze szkoły podstawowej. W środku znaleźć można przeróżne gamy, krótkie ćwiczenia muzyczne, ale też nieco bardzo skomplikowane, typowo skrzypcowe utwory, np. synkopy, staccato i triole. Całość przedstawiona jest bardzo przystępnie i zebrana w logiczną całość. Na początku są proste ćwiczenia, a na końcu nieco trudniejsze. Taki układ zachęca do samodzielnej praktyki oraz nie zraża ucznia. Cofalik – Skrzypcowe ABC będzie idealnym prezentem dla dziecka, które zapragnęło grać na skrzypcach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here