Każdego dnia wysyłane są tysiące paczek do różnych miejsc świata, a zwłaszcza do państw, które uznawane są za jedne z najlepiej rozwijających się krajów. Z tego też powodu wysyłanie przesyłek kurierskich, a tym samym wymiana handlowa między Estonią a Polską cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i właściciel firm. Jak wygląda nadanie paczki z Estonii do Polski i jak przygotować przesyłkę do wysyłki? Sprawdźmy!
Jak bezpiecznie wysłać przesyłkę kurierską do Polski?
Estonia uznawana jest za jeden z nowoczesnych i dobrze rozwiniętych gospodarczo krajów. Z tego względu wiele firm z Estonii podejmuje współpracę z Polską, a co za tym idzie, wzrostowi ulega wysyłka przesyłek kurierskich między tymi dwoma państwami. Niemniej jednak, z racji tego, że zarówno Polska, jak i Estonia należą do Unii Europejskiej, przepisy dotyczące wysyłki towarów są ujednolicone. Mianowicie w paczce nie mogą znajdować się środki psychotropowe, materiały łatwopalne oraz wybuchowe. Co więcej, istnieją również pewne ograniczenia dotyczące nadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych oraz przewozu gotówki.
Jak wysłać paczkę? Wyjaśnia przedstawiciel firmy kurierskiej Eupaco w Mrokowie oferującej przesyłki kurierskiej z Estonii do Polski:
– Aby wysłać paczkę do Polski, pierwszym krokiem jest zamówienie kuriera przez stronę internetową firmy kurierskiej. Po ustaleniu dogodnego terminu oraz miejsca nadania przesyłki, kurier odbiera paczkę bezpośrednio z rąk nadawcy, której dostarczenia do Polski zwykle zajmuje od 3 do 7 dni od daty jej nadania. –
Warto wspomnieć o tym, że w przypadku konieczności wysyłki przesyłek kurierskiej do Polski każdego dnia, dobrym wyborem będzie nawiązanie stałej współpracy z firmą kurierską. Takie rozwiązanie umożliwia ustalenie daty i miejsca odbioru na każdy dzień, bez konieczności każdorazowego zamawiania usług kurierskich.
Jak przygotować paczkę do wysyłki?
Aby mieć gwarancję dostarczenia przesyłki kurierskiej w swoim pierwotnym stanie, niezwykle ważną kwestię odgrywa jej prawidłowe zapakowanie. Mianowicie towar powinien być umieszczony w nowym i niezniszczonym pudle, którego wielkość musi być dopasowana do wielkości wysyłanych artykułów. W sytuacji, gdy opakowanie z przesyłką kurierską będzie znacznie większe niż zapakowany towar, warto wypełnić puste miejsce gazetą lub folią bąbelkową, która nie tylko unieruchomi zawartość w trakcie transportu, ale również będzie stanowić dodatkową amortyzację.
Prawidłowe zabezpieczenie paczki miękkim wypełnieniem jest także szczególnie istotne w przypadku wysyłki towarów szklanych lub wykonanych z materiałów, które mogłyby ulec zniszczeniom. Bez wątpienia duże znaczenie ma właściwe zaklejenie przesyłki solidną taśmą, której użycie zminimalizuje ryzyko otwarcia pudełka się w trakcie sortowania lub transportu.