Jaką matę do jogi wybrać, aby osiągać pożądane efekty ćwiczeń?

0
408
Jaką matę do jogi wybrać, aby osiągać pożądane efekty ćwiczeń?

Wybór odpowiednich akcesoriów do jogi jest, wbrew pozorom, stosunkowo trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z jogą. Możemy wybrać między innymi maty do jogi łagodnej oraz maty do dynamicznej praktyki jogi, w zależności od naszych upodobań i potrzeb. Druga z mat charakteryzuje się dużą wytrzymałością, zatem idealnie sprawdzi w przypadku praktykowania ashtanga czy vinyasa. Dlaczego warto postawić na maty do dynamicznej praktyki jogi?

Łagodna dla początkujących, dynamiczna dla zaawansowanych?

Każdy, kto rozpoczyna praktykowanie jogi, musi przede wszystkim doskonale poznać swoje ciało i jego możliwości. Trudno bowiem pracować z nim efektywnie, jeśli nie wiemy, jakie ma ograniczenia. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z jogą, często uważają, że łagodne ćwiczenia są dla początkujących, a dynamiczne dla zaawansowanych. Z tego też powodu nie wybierają mat do dynamicznej praktyki jogi. Tymczasem okazuje się, że z praktykowaniem jogi jest nieco inaczej – ćwiczenia te nie są do siebie przeciwstawne, a doskonale się uzupełniają. Z tego też powodu nawet początkujący mogą wybrać maty do dynamicznej praktyki jogi, jeśli tylko chcieliby spróbować czegoś innego i nieco bardziej wymagającego. Trening jogi wcale nie musi być jednostajny, a wręcz przeciwnie – im więcej w nim nowości, ciekawych ćwiczeń czy pozycji, pozwalających lepiej poznać swoje ciało, tym lepiej. Dzięki temu poszczególne treningi stają się o wiele ciekawsze i zachęcają do dalszego poznawania tajników jogi.

Czym charakteryzuje się mata do dynamicznej praktyki jogi?

Maty do dynamicznej praktyki jogi przystosowane są do ćwiczeń, które wymagają szybkich i nagłych zmian pozycji. W bardzo stabilny sposób przylegają do podłoża, dzięki czemu nie przesuwają się podczas wykonywania kolejnych ruchów. Co istotne, mata do dynamicznej praktyki jogi wykonana jest z bardzo wytrzymałych materiałów, które pod wpływem nawet bardzo gwałtownych ruchów nie rozrywają się. Tradycyjne maty mogą okazać się niewystarczająco wytrzymałe, dlatego warto wybrać właśnie matę do dynamicznej praktyki jogi, jeśli takowe ćwiczenia zamierzamy wykonywać. Duży wybór kolorów i wzorów sprawia, że każdy może znaleźć produkt, który w jeszcze lepszy sposób będzie oddawał jego usposobienie czy podejście do jogi i poznawania własnego ciała, a także umysłu. Warto pamiętać, że jedynie ćwiczenia z odpowiednimi akcesoriami są w stanie przynieść zamierzone efekty, dlatego dobrze jest się w nie wyposażyć jeszcze przed pierwszym treningiem jogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here