Jakie trunki sprawdzą się jako prezent?

0
298
Jakie trunki sprawdzą się jako prezent?

Jeżeli wiesz, że solenizant jest miłośnikiem gustownych trunków, warto jako prezent wybrać dla niego alkohol. Wybór dostosuj do preferencji obdarowywanego, ponieważ niektóre trunki mogą być zbyt ciężkie – upewnij się, w czym gustuje solenizant. Możesz też sięgać po nowości i oryginalne produkty alkoholowe. Oto garść porad, jak dobrać odpowiedni alkohol na prezent.

Za każdą wódką czy koniakiem powinna stać jakaś historia, która przekona Cię do wyboru. Sięgaj po niszowe alkohole mocne, które produkują lokalne lub rodzime wytwórnie. Czytaj składy, ale też zwracaj uwagę na estetykę wykonania i butelkę. Prezent powinien prezentować jakość, klasę i styl.

Alkohole, które można kupić na prezent

Każdy trunek ma swój charakter, dlatego taką niespodziankę należy dobrze przemyśleć. W zasadzie nie istnieją pisane reguły mówiące o tym, że wybrany rodzaj trunku jest niewłaściwy. Wszystko jest kwestią marki alkoholu i jego jakości. Postaw na smak, ponieważ to solenizant jest koneserem i będzie oceniał zawartość prezentu, jaki otrzyma.

  • Koniak jest szlachetny, mocny i aromatyczny. Produkuje się go z białych z winogron, a jego smak pochodzi z konserwacji w dębowych beczkach. Zawiera 40% alkoholu i jest dedykowany koneserom, którzy piją wolno, delektując się specyficznym posmakiem.

  • Whisky jest lżejsza niż koniak i najczęściej się ją rozcieńcza lodem lub colą. Powinno się ja pić powoli, obserwując barwę, aromat i delektując się smakiem.

  • Wódka charakteryzuje się ostrym posmakiem. Nie ma bardziej towarzyskiego trunku niż ten alkohol. Może mieć czystą formę lub różne posmaki, w zależności od tego, jakie zboże lub warzywo zostało użyte do jej produkcji.

  • Wino charakteryzuje się subtelną nutą smakową i jest zdecydowanie lżejszym alkoholem niż wódka czy whisky. Zawiera od 9 do 15% jego zawartości. Jest idealnym trunkiem do posiłku, a jego rodzaj zależy od winogron użytych do produkcji oraz długości leżakowania.

  • Piwo jest dobrym wyborem, jeśli nie zna się dobrze solenizanta, ale pod warunkiem, że nie jest to alkohol z wysokiej półki. Sięgaj po wyborne smaki z lokalnych browarów. Wybór może paść na piwa wysoko lub nisko procentowe, gorzkie albo słodkie.

Opakowanie butelki jest ważne, choć wino i piwo najlepiej wręczać bez niego. Mocniejsze alkohole jako droższy prezent możesz włożyć do prostej torebki na butelkę albo zawiązać na szyjce ich butelki kokardkę. Nie powinno się pakować butelek w papier.

Wódka kraftowa czy z masowej produkcji?

Rzemieślnicze podejście do wódki zmieniło zupełnie podejście do picia mocnych trunków. Polacy chcą pić coraz lepsze alkohole, na bazie starych receptur czy ekologicznych składników. Jakość takiej wódki zdecydowanie docenią koneserzy tego trunku. Najbardziej różnica smaku pomiędzy kraftową wersją a sklepową jest dostrzegalna w gatunkach o różnych nutach smakowych. Jeżeli szukasz mocnego alkoholu na prezent, koniecznie wybierz rzemieślniczą wersję wódki, którą możesz zamówić w sklepie internetowym. Przy szybkim wyborze decyduj się na sklepową, ale taką, która prezentuje powszechnie uznaną markę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here