Nieśmiertelnik z grawerem – historia zapisana w biżuterii

0
241
Nieśmiertelnik z grawerem - historia zapisana w biżuterii

Nieśmiertelnik staje się coraz popularniejszym wyborem wśród prezentów. Dotychczas kojarzony z wojskowym mundurem, dzisiaj stanowi modną ozdobę oraz dodatek do codziennej stylizacji. Dlaczego nieśmiertelnik z grawerem jest wyjątkowy dla osoby obdarowanej oraz kogo ucieszy najbardziej?

Nieśmiertelnik – ozdoba oraz wyjątkowa pamiątka

Choć historia nieśmiertelników sięga starożytnego Rzymu, powszechne stały się one w XIX wieku. Stanowiły one główne źródło informacji o poległych żołnierzach, a nierzadko, były również jedyną pamiątką rodziny po zmarłym.

Dzisiaj są symbolem prawdziwej męskości, m.in. odwagi, honoru, wytrwałości oraz braterstwa. Z tego względu, każdy mężczyzna obdarowany nieśmiertelnikiem z grawerem przez swoją kobietę, będzie odczuwał dumę. Dzięki biżuteryjnej formie, nieśmiertelnik może być noszony na co dzień. Dodatkowo, jego wykonanie np. ze srebra, platyny bądź stali szlachetnej sprawi, że odporny będzie na uszkodzenia.

Najlepsze prezenty to te podarowane od serca

Nieśmiertelniki z grawerem są prezentem, które w całości mogą być spersonalizowane, dzięki czemu osoba obdarowana będzie czuć się wyjątkowo. Rozwijające się techniki dotyczące wykonania graweru sprawiają, że na biżuterii można umieścić nawet dłuższy cytat bądź zdjęcie. Umożliwia to umieszczenie na nieśmiertelniku motywu, który ma znaczenie zarówno dla osoby obdarowującej, jak również obdarowanej. Ze względu na specjalne znaczenie tego typu biżuterii, warto dokładnie przemyśleć co będzie umieszczone na płytce. Może być to ważna data, wspomnienie bądź życiowe motto. Niektórzy decydują się również na przekazanie istotnych informacji w formie nieśmiertelnika z grawerem np. oczekiwanie na nowego członka rodziny bądź wyznanie miłosne.

Komu można podarować nieśmiertelnik z grawerem?

Ze względu na ich osobisty charakter, nieśmiertelniki zazwyczaj wybierane są na prezent w bliskich relacjach. Dzięki temu, treść zawarta na tej biżuterii idealnie oddaje charakter osoby, która go nosi. Jeszcze do niedawna, obdarowywani byli głównie mężczyźni, ponieważ nieśmiertelniki z grawerem kojarzyły z wojskową służbą. Dzisiaj stały się one bardziej uniwersalne i kupowane bez względu na płeć.

Możliwość wykonania dowolnego graweru oraz wyboru materiału, z którego wykonany jest nieśmiertelnik, sprawia, że stały się one idealnym prezentem na wyjątkowe okazje, które wymagają upamiętnienia. Zaliczyć do nich można ślub, chrzest, narodziny dziecka, rocznicę ślubu itp. Dzięki temu, jedno spojrzenie na nieśmiertelnik z grawerem może przywołać miłe chwile bądź zmotywować do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here