Lampa UV do paznokci jako popularny sposób na utrwalenie manicure

0
586

Lampy UV do paznokci zyskały ostatnio dużą popularność w naszych domach. Posiadanie własnej lampy przynosi wiele korzyści, takich jak oszczędność na usługach kosmetycznych, doskonalenie umiejętności czy rozpoczęcie własnego biznesu. Jednakże jak wybrać właściwą lampę? Jakie parametry są istotne? Lepiej wybrać żarówkę czy światła LED, a także jaka moc będzie odpowiednia? Postaramy się udzielić kilku odpowiedzi na te oraz inne pytania.

Moc lampy do paznokci

Minimalna potrzebna moc lampy do utwardzania paznokci wynosi 24 W. W handlu dostępne są też lampy o mniejszej mocy, jednakże wykorzystanie ich może okazać się niewystarczające, a sam proces utwardzania lakierów i żeli będzie żmudny, długi i mało efektywny. Aby dokładnie utwardzić hybrydowe lakiery i żele, zaleca się używanie lamp o minimalnej mocy 24-36 W.

Jeśli masz problem z wyborem mocy urządzenia, w handlu dostępne są lampy o podwójnej mocy, które pozwalają na wybór konkretnej mocy naświetlania. Praktyczne zastosowanie w salonach kosmetycznych mają z kolei lampy o większej mocy (od 70 W), które jeszcze bardziej przyspieszają utwardzanie ozdób i solidnie wzmacniają żele oraz lakiery.

Jaki rodzaj lampy najlepiej wybrać?

Optymalnym rozwiązaniem jest wybór lampy UV/LED. Jest to rozwiązanie najłatwiejsze w obsłudze, gdyż nie wytwarza ciepła i działa również w przypadku uszkodzenia jednej z diod. Co więcej, do obsługi wymaga tylko niewielkiego poboru energii. Lampa UV/LED jest również niezwykle wszechstronna, pozwala na utwardzenie zarówno żeli, jak i hybryd.

Z kolei lampa UV, choć jest najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem, często nie spełnia wszystkich wymagań. Stosunkowo szybko wymaga wymiany żarówek, emituje ciepło i jest droższa w eksploatacji. Lampa wykorzystująca wyłącznie diody LED nie pozwala z kolei na utwardzanie wszystkich typów ozdób.

Lampa otwarta czy zamknięta?

Lampa otwarta (mostek) to taka, która jest zabudowana tylko z trzech stron – z góry i dwóch boków. Mimo że wygląda elegancko, nie będzie tak wydajna jak lampa zamknięta, ponieważ światło z niej emitowane ucieka przez otwarte przestrzenie, co może powodować trudności w równomiernym i szybkim utwardzaniu powierzchni paznokcia.

Lampa zamknięta (budka) to lampa, która jest zabudowana z czterech stron i jest otwarta tylko z jednej, przez którą wsuwa się do środka dłoń. Taka konstrukcja pozwala zablokować promienie UV, uniemożliwiając im wyjście na zewnątrz. Lampy zamknięte mogą również posiadać wewnątrz materiał odbijający światło, co pozwala na szybsze i dokładniejsze utwardzenie żeli czy hybryd. Niektóre lampy o takiej konstrukcji umożliwiają zdejmowanie podstawki lub wysuwanie jej, dzięki czemu można wykonywać nie tylko manicure, ale także pedicure.

Ile diod to optymalne rozwiązanie?

Im większa liczba diod znajdujących się w lampach LED lub UV/LED, tym lepsze będzie jednolite utwardzenie płytki. Należy także zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie wewnątrz urządzenia. Najlepiej, aby diody były umieszczone nie tylko na górze, ale także na bocznych ściankach, co umożliwi równomierne naświetlanie każdej części żelu lub hybrydy w tym samym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here