Narty, baseny termalne i góralska kuchnia. Białka Tatrzańska – noclegi i apartamenty w górach idealne na ferie

0
272
Białka Tatrzańska noclegi – widok na trasę i narciarzy na stoku w Białce Tatrzańskiej

Ferie zimowe to ulubiony okres miłośników sportów zimowych, bo w górskich miejscowościach czekają na nich doskonale przygotowane trasy zjazdowe i biegowe. Jednym z najbardziej znanych zimowych kurortów w Polsce jest Białka Tatrzańska. Apartamenty w tej podhalańskiej wsi w okresie ferii chętnie wynajmują rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych.

Białka Tatrzańska to duża wieś zlokalizowana w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim. Położona jest w dolinie Tatr Bielskich, nad rzeką Białką stanowiącą jeden z dopływów Dunajca. Ze względu na malowniczą okolicę jest ona popularnym kurortem – latem przyciąga miłośników pieszych i rowerowych wędrówek, zimą zaś staje się rajem dla narciarzy.

Ogromnym atutem tej miejscowości są także komfortowe, nowoczesne apartamenty – Białka Tatrzańska pod tym względem nie ustępuje większym miastom w regionie. Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska albo Sun & Snow Resorts II Białka Tatrzańska to wygodne, świetnie urządzone ośrodki, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Noclegi Białka Tatrzańska – narty, snowboard i inne zimowe atrakcje

Jak już wspomniano, wśród miejscowości najchętniej wybieranych na miejsce wypoczynku podczas ferii zimowych znajduje się właśnie Białka Tatrzańska. Noclegi blisko stoku to doskonały pomysł dla osób, które chcą spędzić zimowy urlop na nartach albo snowboardzie. Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w tej całej okolicy jest Kotelnica Białczańska – największa stacja narciarska na Podhalu. Miejsce to chętnie odwiedzają zarówno doświadczeni narciarze, jak i turyści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi.

Kotelnica Białczańska może pochwalić się 14 kilometrami tras zjazdowych o różnym stopniu trudności – są tam zarówno proste trasy niebieskie i zielone, jak i trasy trudniejsze, dla zaawansowanych, posiadające nawet homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). To oznacza, że mogą tam być organizowane zawody dla wyczynowych sportowców. Dla fanów biegówek przygotowano kilkanaście kilometrów tras biegowych, na jego terenie znajduje się również snowpark przeznaczony dla amatorów jazdy freestyle’owej. Przygotowano tam wiele różnych przeszkód, takich jak skocznie, poręcze i boksy.

Białka Tatrzańska – noclegi z basenem

Oczywiście to nie wszystko, czym może pochwalić się Białka Tatrzańska. Apartament wynajęty na ferie zimowe może być bowiem zlokalizowany np. niedaleko innej atrakcji, czyli słynnych Term Bania. Jest to obiekt hotelowo-rekreacyjno-sportowy, który został wybudowany z myślą o beztroskim wypoczynku zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

I tak Termy Bania to kompleks kilkunastu basenów wewnętrznych oraz zewnętrznych, które napełnione są wodą termalną o temperaturze 34-38°C, pozyskiwaną z głębokości około 2500 metrów. Kompleks podzielony jest na kilka stref. Dla dzieci przeznaczona jest strefa zabawy z wieloma różnymi atrakcjami, m.in. wieżą ze ślizgawkami, wodnym placem zabaw oraz rodzinną zjeżdżalnią. Ze strefy relaksu chętniej korzystają dorośli – są tam wypełnione ciepłą wodą baseny zewnętrzne, z których można podziwiać panoramę Tatr, wodny drink bar oraz sauny ziołowa i fińska. Osobnymi strefami są saunarium oraz SPA, gdzie można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej dla smakoszy góralskiej kuchni

Noclegi w górach w trakcie ferii zimowych warto również wykorzystać na zasmakowanie podhalańskiej kuchni – takich dań nie znajdzie się nigdzie indziej! W białczańskich gospodach, karczmach oraz restauracjach należy koniecznie spróbować m.in. kwaśnicy – zupy z mięsa i kwaszonej kapusty podawanej z ziemniakami i/lub chlebem, moskoli, czyli przejętych z kuchni rosyjskiej placków ziemniaczanych wypiekanych na blasze, a także różnego rodzaju klusek ziemniaczanych: buktów, klusek grulanych albo hałusek, często okraszanych skwarkami. Nie można zapominać również o doskonałych serach: bundzu, bryndzy oraz oscypku.

Miłośnicy nart i snowboardu chętnie odwiedzają Białkę Tatrzańską z powodu licznych świetnie przygotowanych tras. Jeśli ktoś oczekuje więcej relaksu niż aktywności, znajdzie go w tamtejszych basenach termalnych. I na koniec ważna wiadomość dla rodziców planujących Białka Tatrzańska noclegi. Bon turystyczny honorowany jest w wielu tamtejszych apartamentach, co pozwala zorganizować ferie zimowe w lepszej cenie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here