SPA dla mężczyzn – najpopularniejsze zabiegi

0
686
SPA dla mężczyzn – najpopularniejsze zabiegi

Przekonanie, że w SPA najlepiej odnajdują się kobiety, jest dalekie od prawdy. W nowoczesnych strefach wellness mężczyźni również mogą poczuć się w pełni komfortowo i kompleksowo zadbać zarówno o swoje ciało, jak i umysł. Wśród panów dużą popularnością cieszą się głównie odprężające masaże i regenerujące sesje w saunie, a także zabiegi kosmetyczne o właściwościach nawilżających i oczyszczających.

Najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn

Męska skóra często jest bardzo wymagająca i jednocześnie nieodpowiednio pielęgnowana. Panowie z jednej strony narażają swoją cerę na podrażnienia, których przyczyną jest przede wszystkim regularne golenie, z drugiej natomiast unikają kosmetyków i niechętnie wprowadzają do swoich codziennych rytuałów żele, toniki bądź kremy. Stan męskiej skóry pogarszają też takie czynniki jak przewlekły stres i brak snu (cera może zareagować zaczerwienieniem, przesuszeniem i tendencją do powstawania niedoskonałości) oraz zrezygnowanie ze stosowania preparatów zabezpieczających przed promieniowaniem słonecznym (tutaj należy szukać przyczyny przebarwień, wczesnych zmarszczek, utraty elastyczności).

Jak pomóc takiej skórze? Pierwszym krokiem może być wizyta w hotelu SPA, w którym profesjonaliści zapewnią cerze głębokie nawilżenie i odżywienie. Osoba wykonująca zabieg najprawdopodobniej najpierw zaproponuje peeling, mający na celu oczyszczenie twarzy i przygotowanie jej do kolejnych etapów pielęgnacji. Następnym krokiem będzie zabieg przeprowadzony z użyciem kosmetyków maksymalnie dopasowanych do potrzeb cery, w tym zwłaszcza masek o właściwościach przeciwtrądzikowych, rozświetlających, kojących. Po zakończonej wizycie twarz powinna prezentować się świeżo i zdrowo.

Przegląd zabiegów odprężających w SPA idealnych dla mężczyzn

Zatroszczenie się o stan skóry twarzy to ważny etap, ale równie istotne jest zadbanie o całe ciało, a także o umysł. W oderwaniu się od codziennej rutyny pomogą przede wszystkim odprężające masaże, w tym szczególnie te, podczas których są wykorzystywane gorące kamienie i pachnące olejki. Warto wybrać się też na masaż stóp i dłoni. Doskonałe uzupełnienie wizyty w SPA stanowi sesja w saunie – do dyspozycji klientów zazwyczaj są m.in. łaźnie parowe, sauny fińskie oraz nowoczesne sauny infrared.

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska zaznacza: Chociaż pobyt w saunie ma wielokierunkowy, pozytywny wpływ na organizm, trzeba pamiętać, że nie wszyscy mogą z tego typu zabiegów korzystać. Personel chętnie doradzi, który typ sauny będzie odpowiedni, biorąc pod uwagę np. choroby przewlekłe. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy jednak zawsze skonsultować się z lekarzem. W wielu przypadkach wizytę w saunie wystarczy przełożyć, lecz czasami ze względu na różnego rodzaju dolegliwości taki sposób relaksu jest stanowczo przeciwwskazany.

Każdy zasługuje na odrobinę luksusu, a właśnie w SPA można go w pełni zaznać. Opinia, że strefa wellness jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet, staje się coraz mniej popularna. Mężczyźni mogą czuć się w takim miejscu komfortowo i swobodnie – nie warto odmawiać sobie przyjemności i relaksu ze względu na jakiekolwiek stereotypy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here