Stołowe świece – jak je odpowiednio dobrać?

0
233
Stołowe świece - jak je odpowiednio dobrać?

Wykonanie estetycznej aranżacji stołu jest dla wielu z nas niezwykle istotne. Bez względu na to, czy przygotowujemy stół weselny, czy też stół na zwykłe, rodzinne spotkanie, chcemy by prezentował się on zachwycająco. Wobec tego często poszukujemy nie tylko odpowiedniej zastawy, ale także i dekoracji, które pomogą uzyskać zamierzony efekt. Tradycyjnie stawiamy na stołowe świece, które na dobre zapisały się już jako element dekoracyjny stołu. Jednak jak je odpowiednio dobrać?

Stołowe świece i ich rozmiary

Stołowe świece to przede wszystkim ogromna różnorodność, jeśli chodzi o ich rozmiary. Okazuje się, że to właśnie rozmiar świec stołowych staje się kluczem do tego, by stworzyć niesamowitą kompozycję. Można powiedzieć, że zasada w tym momencie jest bardzo prosta. Jeśli nasz stół jest pokaźnych rozmiarów, to trzeba do niego dobrać duże, stołowe świece. Z kolei do małych stołów, zupełnie odwrotnie. Kluczowa okazuje się tu jednak wysokość. Warto wykonać całościową aranżację w taki sposób, by świece stołowe nie utrudniały sięgania po potrawy, a także nie utrudniały komunikacji pomiędzy gośćmi, którzy przy stole zasiadają. Warto więc stawiać na te stołowe świece, których wysokość będzie sięgała maksymalnie do brody, siedzących gości.

Stołowe świece – w jakiej ilości powinny stanąć na stole?

Kolejnym ważnym aspektem w przypadku stołowych świec jest to, jaka ich ilość ma pojawić się na naszym stole. W tym wypadku nie ma konkretnych zasad i reguł. Niemniej jednak ważne jest to, by zachować pewien umiar. Zbyt duża ilość stołowych świec będzie kojarzyła się z przepychem i może skutecznie zaburzyć wykonaną aranżację stołu. Najlepiej postawić na kilka świec ustawionych w równym rzędzie, w odpowiedniej odległości od siebie. Nie warto rozstawiać ich na szerokości stołu- nie prezentuje się to zbyt estetycznie. O wiele lepiej rozstawić kilka świec wzdłuż środkowej linii stołu. Da to o wiele lepszy efekt.

Jak dobrać stołowe świece do kompozycji na stole?

Stołowe świece to różnorodność nie tylko pod względem rozmiaru, ale także pod względem kolorów i kształtów. Ich dobór powinien być więc uzależniony od tego, jak prezentuje się nasze ogólna aranżacja stołu. Jeśli postawiliśmy na minimalizm, a także czarno-białą zastawę, to stołowe świece w takich kolorach i prostej formie okażą się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z kolei, jeśli stawiamy na nieco hollywoodzki blichtr, to warto wybrać stołowe świece z połyskującymi drobinkami i o stożkowym kształcie. Dodadzą one całej kompozycji bardziej prestiżowego wydźwięku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here