Suche i matowe włosy są Twoim problemem? Zacznij działać!

0
380
Suche i matowe włosy są Twoim problemem? Zacznij działać!

Suche i matowe, pozbawione naturalnego blasku włosy sprawiają wiele trudności. Wykazują tendencję do puszenia się i są podatne na zniszczenia. Ich zła kondycja niestety kroczy w parze z niezadowalającym wyglądem i bardzo często zmusza do podjęcia różnego rodzaju działań. Stosowanie wygładzających produktów do stylizacji włosów nie pomaga rozwiązać problemu, a jedynie załagodzić widoczne skutki. Dlatego dużo lepiej jest postawić na właściwą pielęgnację, opartą na preparatach zawierających wyselekcjonowane i starannie dobrane składniki. Na czym powinna polegać pielęgnacja suchych włosów? Spróbujemy poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Dlaczego włosy stają się suche?

Główną przyczyną odpowiedzialną za nadmierne przesuszenie włosów jest nadmierna utrata wody z ich struktury, wywołana różnymi czynnikami. Należy do nich nie tylko niewystarczająca lub niewłaściwa pielęgnacja, ale też koloryzacja, zwłaszcza częsta. Farbowane włosy bardzo często stają się suche i matowe. Częściej się rozdwajają i są podatne na zniszczenia. Dzieje się tak dlatego, że substancje zawarte w farbach do włosów, wnikając w ich głąb, zaburzają naturalną równowagę. W efekcie włosy stają się przesuszone i pozbawione życia. Duży wpływ na ten stan ma również stylizacja włosów z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Zarówno suszenie włosów gorącym podmuchem suszarki, jak i częste prostowanie osłabiają włosy i sprzyjają nadmiernej utracie wody. Podobnie na włosy działają promienie słoneczne. Dlatego też, aby należycie zadbać o włosy, należy nie tylko właściwie je pielęgnować, ale też należycie chronić. Tylko kompleksowe działanie będzie w stanie przywrócić włosom wewnętrzną równowagę i sprawić, by odzyskały zdrowy wygląd. 

Jak uratować przesuszone włosy?

Na szczęście włosy nawet bardzo mocno przesuszone i poddawane częstej koloryzacji można uratować. Trzeba tylko podjąć odpowiednie kroki. Od czego zacząć? Z całą pewnością od wymiany farby na tę, która tuż obok substancji koloryzujących zawiera także kompleks odżywczy, dzięki któremu włosy w procesie koloryzacji są jednocześnie pielęgnowane. Ponadto należy zastąpić zwykły szampon oraz odżywkę produktami dedykowanymi włosom farbowanym. Tego typu preparaty zazwyczaj zawierają składniki, które w należyty sposób pielęgnują włosy, jednocześnie chroniąc kolor przed wypłukiwaniem. Zarówno szampon, jak i odżywka stosowane na co dzień powinny też mieć substancje nawilżające oraz składniki hamujące nadmierną utratę wody. Dobrze, aby w ich składzie znalazły się naturalne składniki spełniające owe zadania. Mogą to być różnego rodzaju olejki roślinne, np. olejek jojoba, oraz wyciągi roślinne, np. wyciąg z aloesu. Poza stosowaniem odżywki po każdym myciu włosów przynajmniej raz w tygodniu warto nałożyć na nie maskę dostosowaną do potrzeb włosów suchych i zniszczonych farbowaniem. Maski są produktami o bardziej skoncentrowanym działaniu, dlatego świetnie uzupełniają codzienną pielęgnację. Nie można zapominać też o ochronie włosów przed słońcem oraz działaniem wysokiej temperatury. W tym zakresie świetnie sprawdzają się kosmetyki termoochronne, po które należy sięgać każdego dnia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here