Ubrania idealne do walizki do samolotu

0
536
Ubrania idealne do walizki do samolotu

Pakowanie walizki to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy związanych z urlopem. Oczekiwanie na zasłużony odpoczynek kojarzy się z samymi dobrymi emocjami, natomiast wybieranie ubrań i próba zmieszczenia ich w torbie to zadania często odkładane na ostatnią chwilę. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które mają ograniczoną ilość miejsca do przechowywania, ponieważ będą podróżować samolotem. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

Wybierz ubrania typu dwa w jednym

Podstawowa zasada pakowania walizki do samolotu polega na umiejętnej selekcji rzeczy. Niestety zabranie ze sobą wszystkich ulubionych elementów garderoby raczej będzie niemożliwe, dlatego należy zdecydować się głównie na ubrania, które są praktyczne. Świetnym pomysłem jest postawienie na odzież typu dwa w jednym, czyli dwustronne kurtki, płaszcze bądź kamizelki. Takie modele stanowią doskonały przykład ubrań modnych i jednocześnie wygodnych.

Do walizki na pewno zmieszczą się lekkie okrycia pikowane, pozwalające na stworzenie zarówno stylizacji casualowych, jak i sportowych. Najlepiej, jeśli jedna strona wyróżnia się ciekawym printem, druga z kolei jest gładka i w związku z tym może być znakomitym tłem dla kolorowych dodatków. Ponadto damskie płaszcze i inne okrycia wierzchnie występujące w wersji dwustronnej można śmiało zestawiać nie tylko ze spodniami, lecz też ze spódniczkami. Miejsce w torbie zajmie więc jedna rzecz, która jednak umożliwi skompletowanie kilku różnych outfitów.

Postaw na rzeczy, które nie zajmują wiele miejsca po złożeniu

Bardzo dobrym trikiem ułatwiającym pakowanie walizki jest zdecydowanie się na ubrania uszyte z cienkich materiałów, które można ciasno złożyć, a po rozpakowaniu nie będą pogniecione. Panie mogą więc bez obaw postawić na sukienki z tkanin poliestrowych i poliamidowych. Tego typu materiały są co prawda sztuczne, ale wcale nie muszą charakteryzować się złą jakością – kreacje uszyte z takich tkanin również mogą być przewiewne i przyjemne w dotyku.

Poza tym warto rozważyć spakowanie ubrań wykonanych z bawełny z domieszką właśnie poliestru. Dzięki niewielkiej domieszce sztucznych materiałów ubranie bawełniane będzie bardziej odporne na wszelkie zagniecenia. Osoby nielubiące tracić czasu na prasowanie podczas urlopu powinny zrezygnować z ubrań z wiskozy oraz z lnu. Chociaż tkaniny te pomagają przetrwać upały i nie zajmują dużo miejsca w walizce, na pewno po wyjęciu z torby będą wymagały gruntownego odświeżenia.

Trzeba mieć na uwadze, że zagniecenia powstałe na suchych ubraniach i utrwalone pod wpływem ciężaru innych rzeczy znajdujących się w walizce, nie będą łatwe do usunięcia. Może się okazać, że odzież należy spryskać wodą lub wyprasować za pomocą gorącej pary, a na wakacjach takie zabiegi mogą być problematyczne – podpowiada pracownik sklepu internetowego Patina z sukienkami.

Choć pakowanie walizki do samolotu to duże wyzwanie, można mu podołać dzięki starannej selekcji ubrań. W przypadku ciepłych, dużych objętościowo rzeczy ważne jest wybieranie modeli mogących pełnić kilka funkcji (tak jak dwustronne okrycia wierzchnie). Natomiast w przypadku ubrań cienkich, idealnych do stworzenia letnich outfitów na plażę czy nadmorski deptak, warto sięgnąć po elementy odzieży uszyte z niegniotących się materiałów. Te dwa triki wystarczą, by w walizce znalazły się same najpotrzebniejsze rzeczy, a wakacyjne stylizacje nadal prezentowały się modnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here