Make-up na imprezę halloweenową

0
432
Make-up na imprezę halloweenową

Halloween to święto, co do którego zdania w naszym kraju są bardzo podzielone. Niektórzy uważają, że to pogański zwyczaj, wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych, który po prostu – za sprawą komercjalizacji – przywędrował do Europy i, niestety, na dobre się tu już rozgościł. Inni natomiast są zdania, że Halloween to nic innego, jak niewinna zabawa, która może przynieść wiele radości dzieciom czy starszym, bawiącym się na imprezach tematycznych tego dnia. Nie ma chyba nikogo, kto byłby wobec Halloween obojętny. Jedni uwielbiają atmosferę trzydziestego pierwszego dnia października, drudzy organizują strajki oraz piszą petycje, chcąc zakazu obchodzenia zagranicznego święta na terenie naszego kraju.

Zwyczaje halloweenowe

Ilu ludzi, tyle opinii. Dzieci i młodzież nie przejmują się jednak zbytnio potyczkami i kłótniami dorosłych na ten temat i po prostu starają się cieszyć tym dniem, jak tylko mogą. Najmłodsi przejęli zwyczaj pukania do drzwi domów sąsiadów i proszenia o cukierki, a ci nieco od nich starsi, jeszcze na długo przed ostatnim dniem października przygotowują się na imprezy organizowane właśnie w tym dniu. Nastolatki uwielbiają się bawić, stąd nie przepuszczają też okazji, kiedy nadchodzi Halloween. Chłopcy skupiają się na tym, by zawczasu znaleźć jak najlepsze, jak najbardziej upiorne stroje na Halloween, natomiast dziewczęta wolą testować makeup na halloween, aby przekonać się, który będzie robił największe wrażenie.

Czy w takich zabawach, które przynoszą młodzieży radość, jest istotnie coś złego? Raczej nie. Bale maskowe znane są przecież od wieków, dlaczego by zatem nie potraktować imprezy halloweenowej właśnie jako balu przebierańców? Owszem, wampiry, duchy, potwory czy zombie to nie są najpiękniejsze stworzenia, aby się za nie przebierać, jednak nie są też one prawdziwe.

Halloween to świetna zabawa

Prawdopodobnie nie zakończy to polemiki między dwoma skłóconymi stronami sporu, ale jeśli przebieranie się i proszenie o cukierki lub straszenie kolegów daje młodym radość, to nikt nie powinien odbierać im tej możliwości. Wszyscy przecież różnimy się od siebie, dlatego możemy chyba zaakceptować fakt, iż inni ludzie mogą podchodzić inaczej do pewnych spraw, inaczej się na nie zapatrywać i wcielać w życie rzeczy, o których my nawet byśmy nie pomyśleli. Dotyczy to również owianego już mocno złą sławą Halloween.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here