W jaki sposób dobierać i łączyć kolory w męskich stylizacjach?

0
590
W jaki sposób dobierać i łączyć kolory w męskich stylizacjach?

Dobieranie i łączenie kolorów ubrań męskich może wydawać się czymś skomplikowanym i przysparzać kłopotów. Warto poznać i nauczyć się zasad komponowania stylizacji, by ubierać się harmonijnie i z klasą. Umiejętność łączenia kolorów w męskiej modzie jest kluczowa, gdyż pozwala na tworzenie outfitów podkreślających styl, urodę i pasujących do okazji. Dobrze dopasowany kolorystycznie ubiór powoduje, że mężczyzna wygląda profesjonalnie i elegancko. Jak zatem panowie powinni dobierać i łączyć kolory ubrań? Oto krótki poradnik dla mężczyzn.

Zawsze modny total look i stylizacje monochromatyczne

Total look to stylizacje oparte na jednej barwie, monochromatyczne outfity bazują na elementach w różnych odcieniach tego samego koloru. Wybór jednego koloru jest jednym z najprostszych i najbardziej efektownych sposób łączenia i dobierania kolorów w męskiej modzie. Istnieje wiele mozliwości urozmaicenia takiego looku, np. zamiast ubrania się w całości w jeden odcień, zdecydować się jego różnicowanie. Przykładem może być połączenie elementów niebieskich z ciemnogranatowymi i kolorem atramentowym. Świetnie wygląda również postawienie na jeden kolor stroju przełamany różnymi fakturami, materiałami i deseniami. Bardzo modowym rozwiązaniem są kompozycje od stóp do głowy utrzymane w klasycznej czerni, bieli czy granacie, lub takie powstałe z połączenia elementów jeansowych.

Barwy idealnie ze sobą współgrające

Aby połączyć ze sobą więcej kolorów w stylizacji, należy pamiętać, by sięgać po zestawy składające się nie więcej niż z trzech różnych kolorów (https://zantalo.pl/Jak-dobierac-i-laczyc-kolory-ubran-poradnik-dla-mezczyzn-blog-pol-1615801846.html). Dla mężczyzn, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z modą będą to połączenia zawsze poprawne i bezpieczne. Najlepiej pasują do siebie kolory bazowe, do których zaliczają się: szary, czarny, biały, beżowy, granatowy, błękitny, bordowy oraz brązowy. Stylizacje skomponowane z tych kolorów sprawdzą się zarówno w stylizacjach do pracy, ale także do noszenia na co dzień. Można je uzupełnić ciekawym, rzucającym się w oczy dodatkiem, np. zegarkiem czy krawatem.

Łączenie barw na zasadzie kontrastu

Panowie często komponują swoje stylizacje raczej monochromatyczne, np. z przewagą granatu lub czerni. Są to oczywiście bezpieczne połączenia, lecz z czasem mogą się znudzić. Jeśli mężczyzna lubi zwracać na siebie uwagę innych, warto by postawił na kontrast. Najpierw należy wybrać przynajmniej jedną barwę bazową, a następnie stylizację przełamać niewielkim dodatkiem, np. w odcieniu żółci lub zieleni. Może to być element na krawacie czy poszetce, który będzie ładnie wpisywał się w mnóstwo stylizacji, ożywiając je i dodając blasku.

Według jakiego klucza dobierać kolory męskiej garderoby?

Poza powyższymi zasadami, o których należy pamiętać, warto również sprawdzić swój typ kolorystyczny. Dopasowując barwy ubrania do swojego typu urody, cera będzie wyglądała promiennie i łatwiej będzie uniknąć niefortunnych połączeń kolorystycznych. Trzeba wziąć pod uwagę kolor włosów, oczu i odcień skóry. Istnieją cztery typy kolorystyczne urody człowieka: wiosna, lato, jesień i zima. Można skorzystać z poradników internetowych lub udać się do specjalisty na profesjonalną analizę kolorystyczną, a z taką wiedzą wybór odpowiednich ubrań będzie naprawdę prosty.Moda jest dziedziną w której warto od czasu do czasu eksperymentować. Przed rozpoczęciem łamania modowych reguł, należy jednak najpierw dobrze się ich nauczyć, aby robić to świadomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here