Zmiana stylu życia

0
435

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne myślenie w dużej mierze zależy od optymalnej ilości godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i mikroelementów tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najcięższe momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here