4 sposoby na nowy dresowy dress code

0
606
4 sposoby na nowy dresowy dress code

Epidemia koronawirusa sprawiła, że większość dziedzin naszego codziennego życia przeniosła się do wnętrza domów. Home office dla dużej części z nas stało się natomiast codziennością. Jak zachować normalność w nowej rzeczywistości? W co ubierać się na co dzień? W poniższym tekście przedstawione zostaną 4 sposoby na nowy domowy dress code

Ubrania w kolorze nude 

Codzienny ubiór, chociaż może wydawać się błahostką ma w rzeczywistości ogromny wpływ na nasze samopoczucie i samoocenę. Nikt chyba nie czuje się bowiem komfortowo w starych, powyciąganych ubraniach. Nie możemy więc pozwolić, by stały się one naszą codziennością, nawet jeżeli przez najbliższe dni nie zamierzamy opuszczać domu. Pamiętajmy, że ubieramy się dla siebie, dla własnej wygody oraz według swoich potrzeb. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby nasza odzież domowa była ładna i schludna, tak by noszenie jej dawało nam przyjemność. Ubrania, które najlepiej sprawdzają się w domowym zaciszu występują w kolorystyce nude. Takie barwy przywodzą na myśl naturalność oraz czystość i sprawiają, że praca w home office staje się o wiele bardziej przyjemna.  

Wygodne buty 

W stylizacjach domowych niezmiernie ważnym elementem są także buty. Stare klapki, czy podarte, pluszowe kapcie nie są dobrym sojusznikiem pracy w domu. Warto zaopatrzyć się więc w wygodne buty, które umożliwią nam swobodne wykonywanie ruchów. Nie wolno nam zapominać o tym, że buty mają duży wpływ na postawę całego ciała i powinny być naprawdę dobrze dobrane. W roli kapci do domowego biura doskonale sprawdzą się miękkie, materiałowe buty sportowe z giętką podeszwą. Można również wykorzystywać je do domowych, codziennych treningach, które są niezwykle ważne w utrzymywaniu fizycznej higieny podczas lockdownu. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie w tym celu butów z siłowni, jeżeli posiadamy takie w swojej szafie.  

Dresy oraz legginsy 

Podstawową cechą, jaką powinna charakteryzować się odzież domowa jest przede wszystkim wygoda. Nikt bowiem nie chciałby spędzać całych dni w obcisłych jeansach czy dopasowanych koszulach. Domowe biuro daje nam natomiast komfort braku konieczności zakładania formalnych strojów. Jeżeli w codziennej pracy prowadzimy rozmowy za pośrednictwem kamerek internetowych musimy co prawda zadbać o górną część naszej stylizacji, ale dolna może występować w „wersji domowej”. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku dresy oraz legginsy. Obie części garderoby cechują się rozciągliwością i zapewniają duży komfort noszenia. 

Bielizna bez fiszbinów 

Kiedy wychodzimy z domu, często jesteśmy zmuszone do dobierania bielizny pod daną stylizację. W zaciszu domowym możemy pozwolić sobie na zakładanie jedynie wygodnych biustonoszy bez fiszbinów. Być może nie podkreślają one biustu, ale są niezwykle komfortowe. W ostatnich czasach natomiast cieszą się one dużą popularnością i występują w najróżniejszych fasonach. Biustonosze bez fiszbinów wcale nie muszą przypominać wyglądem prostych staników sportowych. Często są one bowiem koronkowe lub z małym gorsetem, dzięki czemu są ślicznie i przyjemnie się je nosi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here