Czym są rampersy i dlaczego nie należy mylić ich z pajacykami?

0
622
Czym są rampersy i dlaczego nie należy mylić ich z pajacykami?

Nic nie ekscytuje – i jednocześnie nie stresuje – przyszłego rodzica tak bardzo, jak kompletowanie dziecięcej wyprawki. Pojawia się mnóstwo nowych części garderoby, o których być może rodzic wcześniej nawet nie słyszał. Zastanowienie budzić mogą z pewnością pajace i rampersy. Czym są te części garderoby i dlaczego nie można ich ze sobą mylić? Wyjaśniamy w artykule.

Czym są pajace niemowlęce?

Pajace niemowlęce to najbardziej uniwersalny rodzaj ubranek dla maluszków. Bez wątpienia stanowią podstawę każdej wyprawki i nie ma w tym nic dziwnego. Pajace to jednoczęściowy strój, który doskonale sprawdza się zarówno w dzień, jak i nocą. Jego największą zaletą jest to, że zasłania całe ręce i nóżki dziecka, łącznie ze stopami. Co jest takiego wyjątkowego w tym rodzaju ubranek dziecięcych? Przede wszystkim to, że pajace mają wiele wersji umożliwiających ich zapinanie. Może to być zapięcie z przodu biegnące wzdłuż klatki, jak i ukośnie od ramienia do przeciwległej stopy. Dzięki temu każdy rodzic może dopasować wariant zapięcia pod siebie i dziecko. Co więcej, pajace mają wygodne rozpięcie w kroku, dzięki któremu zmiana pieluszki nie przysparza żadnych problemów. 

Pajace to nie tylko ponadczasowe i wygodne, ale również modne ubranko dla dzieci. Wśród ogromnej ilości wzorów, kolorów, zapięć czy wykończeń pajaców można wybrać naprawdę wyjątkowe i nietuzinkowe ubranko dziecięce, które doskonale sprawdzi się zarówno do spania, jak i do chodzenia na co dzień. Co więcej, ten element garderoby występuje w wersji nie tylko dla niemowlęcia, ale nosić go mogą również starsze dzieci – nawet trzy czy czteroletnie. Skąd zatem wziął się pomysł na stworzenie takiego ubranka dziecięcego jak rampers?

Rampers jako alternatywa do pajaców latem

Zasadniczo pajace to najbardziej uniwersalny element garderoby noworodka. Jednak nawet kilkumiesięcznego maluszka trudno wyobrazić sobie w środku lata w ubranku z długim rękawkiem. Dlatego właśnie stworzono rampersy. Jest to część garderoby, której maluszek potrzebuje podczas upalnych dni. Można powiedzieć, że rampers to letnia wersja pajacyka, ponieważ również stanowi jednoczęściowy strój – jednak jest to połączenie góry z krótkim rękawkiem oraz dołu kończącego się przed kolankiem. Podobnie jak pajace, rampersy doskonale sprawdzają się za dnia oraz w nocy. Są również zapinane w ten sam sposób. Różnicą natomiast jest to, że podczas upalnego lata w rampersie dziecko się nie przegrzeje. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że sama nazwa rampers nie jest jeszcze popularna i często strój ten występuje po prostu pod nazwą… pajacyk letni!

Co powinno się znaleźć w niemowlęcej wyprawce?

Wspomnieliśmy o ponadczasowych pajacach oraz niezwykle przydatnych latem rampersach, ale jakie jeszcze artykuły dziecięcej warto kupić, aby wyprawka odpowiadała wszystkim potrzebom malucha i rodziców? Jak podpowiada ekspert z Tutumbaby – sklep z odzieżą dziecięcą online:

Prawda jest taka, że maluch ciągle rośnie i potrzebuje nowych ubranek w większym rozmiarze z miesiąca na miesiąc. Dlatego nie warto kupować ogromnej ilości ubrań, których z pewnością dziecko nie zdąży nawet założyć. Dobrze mieć kilka par śpioszków oraz pajacyków i proporcjonalnie do ilości tych części garderoby bodziaków. Poza tym przydadzą się skarpetki (5-6 par), cienkie czapki bawełniane (2-3 sztuki), 2-3 kaftaniki z długim rękawkiem, a także spodenki lub legginsy wraz z kilkoma koszulkami (wystarczą 2-3 takie zestawy). Jeśli dziecko urodziło się jesienią lub zimą, nie może też zabraknąć kombinezonu, grubej czapki, szalika, rękawiczek, a także cieplejszych bluz oraz sweterków.

Oprócz ubranek dobrze jest postawić na wysokiej jakości artykuły do przewijania oraz wypoczynkowe. Pieluszki tetrowe to podstawowy element wyprawki. Świetnie sprawdzają się zarówno do wytarcia malucha, otulenia go, przykrycia w wózeczku, jak i osłonięcia podczas karmienia na przykład w chłodniejsze dni. Oprócz tego niezbędne będzie łóżeczko z wygodnym materacem, 2-3 komplety pościeli, kilka sztuk prześcieradła, kocyk oraz rożek do otulania. Dzieci urodzone podczas chłodniejszych miesięcy nie obejdą się bez otulacza lub śpiworka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here