Jak odnaleźć spokój w porannym zamieszaniu?

0
310
Jak odnaleźć spokój w porannym zamieszaniu?

 

Najtrudniejszym momentem dnia dla każdej mamy zazwyczaj jest poranek. To właśnie wtedy przydałyby się dwie dodatkowe pary rąk. Każdy z domowników śpieszy się do własnych zajęć, a dzieci w najmniej odpowiednim momencie wymyślają coraz to ciekawsze zabawy, powodując niemały bałagan w każdym pomieszczeniu. Poranek pełen stresu i nerwów oddziałuje na cały dzień. Jak temu zapobiec, jak nie pozwolić wyprowadzić się z równowagi o poranku i odnaleźć spokój? Zerknij na kilka naszych wskazówek.

Nie rezygnuj z własnych przyzwyczajeń

Rano każdy czegoś od Ciebie chce. „Mamo śniadanie”, „mamo, gdzie jest moje ubranie”, „jestem głodny”, „kochanie wiesz, gdzie są moje skarpetki?”. Brzmi znajomo? W takich chwilach nie pozwól, aby stres i nerwy wzięły nad Tobą górę. Wszystko to może doprowadzić do niepotrzebnych kłótni, płaczu, co z pewnością będzie skutkowało spóźnieniami w szkole i pracy.

W tym całym chaosie nie zapominaj o sobie i swoich przyzwyczajeniach. Jeśli nie wyobrażasz sobie poranku bez kawy czy herbaty – koniecznie obok śniadania dla domowników przygotuj ulubiony napój dla siebie. A może pięć minut spokojnej medytacji pozwala Ci zapobiec domowemu trzęsieniu ziemi? Wyjdź na balkon, zamknij za sobą drzwi i przez pięć minut skup się na własnym oddechu, na byciu tu i teraz. Wracając do mieszkania, zobaczysz, że wszystkie problemy i żądania domowników możesz szybko rozwiązać. Dlaczego to jest tak ważne?

Frustracje rodzą się zazwyczaj w chwili, kiedy wszystko wymyka Ci się z rąk, nawet kiedy rezygnujesz zupełnie z siebie i swoich potrzeb. Dobry plan dnia i celebracja własnych niewielkich przyzwyczajeń pozwoli Ci odzyskać równowagę i spokój.

Detale, które pozwolą Ci celebrować chwilę

Każda kobieta lubi otaczać się ładnymi rzeczami lub tymi, do których przywiązuje sentymentalną wartość. Podkreśl wyjątkowość chwil tylko dla siebie za pomocą właśnie specjalnych przedmiotów.

Poranek lubisz rozpoczynać od aromatycznej kawy z ekspresu? Koniecznie wypij ją z ulubionego naczynia. Kubki do kawy z wesołymi sentencjami lub designerskie szklanki pozwolą Ci celebrować tę wyjątkową chwilę i choć przez chwilę rozkoszować się nią, a nie tylko smakiem ciepłego napoju.

Spróbuj wyrazić siebie i odnaleźć kubek do kawy, który będzie pasował właśnie do Ciebie. Lubisz dużą, mleczną kawę, którą możesz pić przez dłuższy czas? A może niewielka filiżanka do czarnego, mocnego espresso będzie do Ciebie bardziej pasowała? Kubków i filiżanek dopasuj łyżeczki, aby stworzyć wyjątkowy zestaw do picia kawy o poranku tylko dla Ciebie.

Sfrustrowana, zła i zmęczona, z pewnością nie pomożesz domownikom o poranku w wyszykowaniu się do pracy i domu. Sama też nie zagwarantujesz sobie dobrego dnia w pracy. Niezależnie od tego, jak wielki chaos czeka Cię rano, nie rezygnuj z własnych, niewielkich przyjemności, które pozytywnie nastroją Cię na cały dzień. Ulubiona kawa wypita w designerskim kubku nie tylko pobudzi Cię dzięki zawartości kofeiny, ale także pozytywnie nastroi na cały dzień. Dzięki takim chwilom dla siebie pośród porannego bałaganu odzyskasz spokój i równowagę potrzebną do zapobiegania kryzysom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here