Jak wybrać drukarkę ksero?

0
294
Jak wybrać drukarkę ksero?

Drukarka ksero to jeden z podstawowych elementów wyposażenia w każdym biurze. Jest to sprzęt wykorzystywany każdego dnia, bez którego ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek firmy. Kserokopiarka jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które łączy w sobie drukarkę, skaner oraz faks. Część z modeli posiada także dyski pamięci, co pozwala znacznie ułatwić pracę. Jak więc wybrać drukarkę ksero i czym warto kierować się przy wyborze?

Kserokopiarka jako obowiązkowy element wyposażenia

Kserokopiarki to nowoczesne urządzenia, które z powodzeniem zastąpiły stare i dobrze znane drukarki, które aktualnie sprawdzają się przede wszystkim w warunkach domowych. Drukarki ksero to przede wszystkim funkcjonalny sprzęt, który posiada wiele istotnych zalet. Dzięki jednemu urządzeniu możemy w łatwy sposób drukować czy kopiować dokumenty oraz przesyłać faksy. Kserokopiarki pełnią aktualnie też rolę skanera.

Urządzenia te dzięki systemom zabezpieczającym chronią dane, a dostęp do urządzenia będą mieć jedynie powołane osoby. Drukarki ksero sprawdzą się zarówno w dużych, jak i mniejszych firmach. Sama specyfikacja urządzenia będzie uzależniona przede wszystkim od potrzeb i rozmiaru firmy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na zakup kserokopiarki należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Należy brać pod uwagę przede wszystkim:

  • Rodzaj wydruku oraz skanera – rynek oferuje urządzenia pozwalające na wydruk w czerni bądź kolorze. Wiele zależne jest więc od tego czego będziemy potrzebować w firmie.
  • Wydajność – ilość wydruków A4 w ciągu minuty jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy uwzględniać w pierwszej kolejności. Lwią część stanowią urządzenia drukujące 25 wydruków na minutę. Szukając nieco bardziej wydajnego sprzętu warto rozważyć wybór kserokopiarki, która będzie w stanie zrobić od 30 do 50 wydruków. Najlepsze z modeli są w stanie zaoferować nawet do 80 druków.
  • Maksymalny format – w zależności od modelu, drukarki ksero są w stanie obsługiwać różne formaty. Najczęściej drukowane są dokumenty w formacie A4, ale dobrze jeśli obsługuje także format A3.
  • Inne funkcje – oprócz typowo podstawowych parametrów, warto także mieć na uwadze inne dodatkowe funkcje takie jak dotykowy panel, wbudowana pamięć czy możliwość obsługi faksów.
  • Cena – to czynnik istotny dla większość firm. Warto już przed przystąpieniem do poszukiwań ustalić budżet. Dzięki temu znalezienie odpowiedniego modelu będzie prostsze.

Decydując się na zakup kserokopiarki warto rozważyć także wybór sprzętu poleasingowego, który cechuje świetny stosunek ceny do jakości. W wielu przypadkach możemy znaleźć urządzenia o klasę wyżej, nie przekraczając przy tym założonego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here