Jak wybrać router dla gracza?

0
533
Jak wybrać router dla gracza?

Zwykły router, który zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu w domu, może okazać się niewystarczający dla graczy. Dlatego, jeśli mieszkamy w domu z miłośnikami e-sportowych emocji i rozgrywek online, warto zainwestować w dobrej jakości router gamingowy.

Na co zwrócić uwagę, kupując router dla gracza?

Router i dostarczana sieć internetowa powinny charakteryzować się najwyższą jakością, dlatego wybierając Internet dla gracza, koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Wysoka przepustowość

Przepustowość to parametr mówiący o tym, jaka liczba danych może zostać przesłana za pomocą routera w danym momencie. Wybierając Internet dla gracza, warto wybrać router o przepustowości wynoszącej 1000 Mb/s. Dzięki temu urządzenie w żaden sposób nie będzie ograniczało możliwości łącza internetowego.

Duża szybkość Wi-Fi

Internet dla gracza powinien charakteryzować się także wysoką prędkością połączenia. Szybkie Wi-Fi gwarantuje niski ping, a także ogranicza występowanie różnego rodzaju lagów, zakłóceń czy klatkowania. Jest to szczególnie istotne podczas grania w gry typu FPS, takie jak Call of Duty czy CS:GO. Optymalną szybkość Wi-Fi zapewniają routery w standardzie 802.11ac, czy inaczej – Wi-Fi 5.

Kilka portów USB

Gdy korzystamy wyłącznie z sieci bezprzewodowej, kwestia liczby portów USB w routerze może wydawać się mało istotna. W rzeczywistości jednak zdarza się, że połączenie z routerem za pomocą kabla może poprawić jakość przesyłu danych, co może być szczególnie istotne dla graczy. Ponadto, sloty mogą być także wykorzystane do podpięcia innych urządzeń, takich jak drukarki, dyski zewnętrzne czy pendrive’y.

Duży zasięg

Jeśli chcemy zapewnić w naszym domu czy mieszkaniu dobry Internet dla gracza, a także bez problemu dostarczać sieć do kilku innych urządzeń, takich jak laptopy, tablety czy telefony, warto zaopatrzyć się w router z większą liczbą anten. Zapewnią one nie tylko szybkie połączenie, lecz także umożliwią równomierne rozprowadzenie zasięgu. Dobrym rozwiązaniem może być także wzmacniacz Wi-Fi, który oferuje między innymi dostawca Internetu INEA.

Obsługa pasma 5 GHz

Pasmo 5 GHz to obecnie gwarancja najszybszego przesyłu danych bez zakłóceń. Dobrym pomysłem może być także zakup routera DualBand, który umożliwia pracę na dwóch częstotliwościach – 2,4 GHz oraz 5 GHz. Rozwiązanie to pozwoli na wyodrębnienie jednego pasma wyłącznie do gier, a drugiego do pozostałych czynności w sieci.

Technologia MU-MIMO

Technologia MU-MIMO umożliwia  wysyłanie pakietów danych z tą samą prędkością do wszystkich urządzeń podłączonych do sieci. Rozwiązanie szczególnie sprawdza się w przypadku, kiedy z Wi-Fi korzysta jednocześnie kilka osób. Technologia zapewnia identyczną, wysoką płynność połączenia dla wszystkich użytkowników. Niezależnie od tego, czy w danej chwili grają w grę, streamują, pobierają pliki czy po prostu przeglądają strony internetowe.

Wydajny procesor i dużo pamięci RAM

Wydajny procesor i duża pamięć RAM umożliwiają urządzeniu sprawne zarządzanie ruchem w sieci oraz przekładają się na szybszą i stabilniejszą jakość łącza. W przypadku routera dla gracza warto, by sprzęt wyposażony był w dwu- lub czterordzeniowy procesor, a także przynajmniej 128 MB pamięci RAM. Oczywiście im wyższa wartość, tym lepiej.

Szybki i stabilny Internet dla gracza to podstawa udanej rozgrywki

Do grania w gry online na wysokim poziomie potrzebny jest nie tylko dobry komputer, lecz także router zapewniający najwyższą jakość połączenia internetowego. Ponadto, ważnym aspektem jest także wysoka jakość łącza internetowego. Najlepszą jakość połączenia gwarantuje technologia światłowodowa. Internet światłowodowy oferowany jest m.in. przez firmę INEA, która od 2017 roku udostępnia swoim klientom najszybszy na rynku Internet światłowodowy o prędkości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. Potwierdza to ranking portalu speedtest.pl. Co więcej, światłowód od INEA jest oparty na łączu symetrycznym, które zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Dzięki temu, Internet dla gracza jest stabilny, nie zakłóca i nie opóźnia rozgrywki oraz gwarantuje ping poniżej 3 ms.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here