Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
452
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się świeżo bardzo popularnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób decyduje się na wykonanie pewnych zabiegów korygujących ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów spowodowało, że tworzonych jest więcej salonów medycyny estetycznej, w następstwie czego ceny są zdecydowanie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu procederowi dziś już nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie zafundować urodowe ulepszenia. Różnorodność tychże zabiegów na dodatek jest ogromna. Wyróżniają się spośród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na podaniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych tuż w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do wszystkich z błon skóry mogą przebić się kompozycje aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na wprowadzaniu do wewnątrz skory substancji czynnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie transporterem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm inwazyjny, wykonywany z wykorzystaniem igły; polega na podaniu związków2 aktywnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na ogół zwana także mikro peelingiem. To zabieg mechanicznego ścierania naskórka za pomocą precyzyjnie kontrolowanego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, wzbogaca w tlen i wzmacnia skórę, a posiłkowo ożywia wytwarzanie kolagenu. Przez co usprawnia pozbycie się problemów skórnych jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Mikrodermabrazję klasyfikuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a poza tym dla alergików (w trakcie trwania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna metoda; tlen ekstra zwęża naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i stopuje rozrost bakterii; stąd też metodę tę można wybierać przy aktywnym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg bazuje na powiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do upragnionego wyniku. Jest to niewymagający zabieg, trwający najczęściej wliczając wywiad wstępny z zainteresowanym od 45 minut do godziny. Efekty utrzymują się przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Efekty funkcjonowania botoksu poznały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki powstają z nadmiernej działalności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy odbierze pewny impuls z włókna nerwowego. Jeśli podany będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a w wyniku czego nie pojawiają się zmarszczki. Efekt utrzymuje się ok. pół roku.

Przy użyciu botoksu można pomniejszyć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W wyniku użycia botoksu jest szansa odbudować włosy.

Liposukcja

To zabieg odsysania niepotrzebnego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją aby pomniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze staje się to wystarczające, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów nieodzowna okazuje się również lipektomia (wycięcie nadmiaru rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here