Jaki odkurzacz do domu?

0
346
Jaki odkurzacz do domu?

Utrzymanie czystości w domu, czy też w mieszkaniu nie może obyć się bez jednego podstawowego urządzenia – odkurzacza. Odkurzacz jest w naszych domach już od wielu lat i stał się dla nas niemalże niezastąpiony. W zasadzie już nikt nie używa na co dzień miotły, albowiem to odkurzacz jest znacznie wydajniejszy i precyzyjniejszy w czyszczeniu podłóg. Jest też oczywiście znacznie bardziej precyzyjny i dzięki niemu czyszczenie przebiega znacznie szybciej. Korzystając z nowoczesnych odkurzacz mamy również pewność, że są energooszczędne. Zastanówmy się zatem, jaki odkurzacz do domu wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania.

Jakie są rodzaje odkurzaczy?

Zasadniczo można wyróżnić kilka rodzajów odkurzaczy. Są to:

  • odkurzacz workowy
  • odkurzacz bezworkowy
  • odkurzacz pionowy
  • odkurzacz ręczny
  • odkurzacz wielofunkcyjny
  • odkurzacz inteligentny

Odkurzacz workowy – zdecydowanie najpopularniejsza wersja tego urządzenia. Wyposażony jest w specjalny worek, który służy do zbierania wszelkiego rodzaju nieczystości. Możemy wyróżnić modele z workami jednorazowymi, jak i z workami wielokrotnego użytku.

Odkurzacz bezworkowy wyposażony jest w zbiornik, w którym magazynują się zanieczyszczenia. Oczywiście taki zbiornik należy regularnie opróżniać, a także czyścić.

Ciekawym rozwiązaniem jest również odkurzacz pionowy. Praca z tym odkurzaczem nie wymaga od nas schylania się. Taki rodzaj odkurzacza można wykorzystywać do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny między ścianą a szafą, a także przestrzenie pod łóżkiem.

Odkurzacz ręczny – decydowanie najmniejszy z dostępnych modeli odkurzaczy na rynku. Tego rodzaju odkurzacz służy głównie do sprzątania niewielkich powierzchni, a także wnętrz samochodów. Jest to urządzenie niezwykle mobilne, które możemy również zabrać ze sobą na jakiś wyjazd. Pomoże on nam wówczas w zachowaniu czystości.

Odkurzacz automatyczny – inaczej nazywany jest również odkurzaczem inteligentnym. To zupełnie nowy segment odkurzaczy dostępnych obecnie na rynku, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. To urządzenie, które samoczynnie penetruje przestrzeń pomieszczenia i czyści je z brudu i kurzu.

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju odkurzacza warto brać pod uwagę przede wszystkim wygodę korzystania z tego urządzenia. Dlatego też zdecydowanie najlepiej jest skorzystać z takich modeli, które są bezprzewodowe. Odkurzacz bezprzewodowy zapewnia niezwykłą wygodę w pracy, jest również bardzo bezpieczny.

Jaką wybrać moc odkurzacza?

To bardzo istotny parametr, który powinniśmy brać pod uwagę, przy wyborze odpowiedniego urządzenia do naszego do domu. Przede wszystkim od mocy silnika danego odkurzacza będzie zależało to, z jaką intensywnością urządzenie będzie zassało brud i kurz. Według specjalistów zdecydowanie odpowiednią mocą odkurzacza, która wystarczy do domowego użytku, jest moc ssania w przedziale od 300 do 350 W.

Jakie są rodzaje filtrów w odkurzaczach?

Ze względu na usytuowanie możemy wyróżnić filtry wlotowe i wylotowe. Ze względu na rodzaj zastosowanego materiału na rynku dostępne są filtry papierowe, tekstylne, piankowe, a także gąbkowe.

Jakie nasadki i szczotki powinien posiadać odkurzacz?

Nasadki i szczotki do odkurzacza to zestaw akcesoriów, dzięki którym możliwe jest czyszczenie różnych powierzchni o różnorodnym stopniu dostępności. W tym wypadku możemy wyróżnić przede wszystkim specjalne nasadki do czyszczenia parkietu, ssawki szczelinowe, a także turboszczotki, które pozwalają na znaczne zwiększenie mocy ssania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Zastosowanie odpowiednich akcesoriów, zwrócenia uwagi na rodzaj filtrów i moc ssania to jeszcze nie wszystko. Warto również zastanowić się nad tym, czy nasz odkurzacz powinien wydmuchiwać gorące powietrze podczas pracy. System ten stosowany jest w większości odkurzaczy stosowanych w naszych domach. Niemniej jednak warto podkreślić, że jest to rozwiązanie dla nas niekorzystne. Albowiem wraz z wyrzucanym gorącym powietrzem z odkurzacza, do powietrza dostają się również zanieczyszczenia drobnocząsteczkowe. Mamy tutaj na myśli kurz, roztocza, a także różnego rodzaju alergeny. Mimo stosowania dobrej jakości filtrów, niektóre zanieczyszczenia o niewielkich rozmiarach w wyniku wydmuchu mogą dostać się do powietrza w pomieszczeniu.. Dlatego zdecydowanie warto postawić na odkurzacze, które zaopatrzone są w system ograniczający gwałtowny wydmuch gorącego powietrza.

Sprawdź ofertę na https://www.neo24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here