Zdrowy uśmiech i jego wpływ na pewność siebie

0
581
Zdrowy uśmiech i jego wpływ na pewność siebie

Posiadanie pięknego, zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu obecnie to już nie jest tylko kwestia zdrowotna, ale również element, który pozwala nam poprawić swoje samopoczucie i pewność siebie. Uśmiech stał się bowiem jednym z najważniejszych elementów, który bierze się pod uwagę, dokonując oceny wyglądu innych osób. Zdrowy i biały uśmiech dla wielu osób jest po prostu sygnałem, że dana osoba jest przebojowa, dba o swój wizerunek i jest pewna siebie. W jaki sposób można wypłynąć na swój uśmiech?

Co to znaczy zdrowy i piękny uśmiech?

Żeby mieć piękny uśmiech, niezbędne jest zadbanie nie tylko o to, żeby zęby były śnieżnobiałe, ale także o to, żeby wszystkie były prawidłowo ustawione względem siebie w łukach zębowych. Pracując nad pięknym uśmiechem może być więc niezbędna nie tylko prawidłowa, codzienna higiena jamy ustnej, ale również udanie się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania zabiegów, które pozwolą nie tylko zadbać o to, żeby zęby były całkowicie zdrowe, ale także, żeby poprawić ich wygląd. U większości osób elementem, który ma duży wpływ na pogorszenie uśmiechu oraz kształtu twarzy jest nieleczona wada zgryzu. U innych osób, w celu poprawy estetyki uśmiechu, wystarczy tylko wykonać odpowiednie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. W dalszej części artykułu dokładniej opisujemy, co można zrobić, żeby poprawić wygląd swoich zębów.

Leczenie wady zgryzu

Pogorszenie estetyki uśmiechu nie koniecznie musi być związane z utratą przez zęby ładnego koloru. Bardzo często problem ten jest związany jednak przede wszystkim z  nieleczoną wadą zgryzu. Nieprawidłowo ustawione względem siebie zęby często powodują bowiem powstanie zmian w  wyglądzie i w kształcie twarzy. Przodozgryz lub tyłozgryz nie pozostają przecież bez skutku na nasz uśmiech. Żeby sobie z takimi problemami poradzić, niezbędne jest umówienie się na wizytę w gabinecie ortodontycznym.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Viscardi w Tychach, do której chętnie przyjeżdżają też pacjenci z innych okolicznych miejscowości, także z Pszczyny, Katowic czy z Mikołowa: Poddanie się leczeniu wykrytej wady zgryzu zawsze będzie miało dobry wpływ na poprawę estetyki uśmiechu. Prawidłowe ustawienie względem siebie wszystkich zębów sprawi, że szczęka i żuchwa wreszcie będą w takich miejscach, jak powinny, co będzie mogło naprawdę zmienić kształt i wygląd twarzy. Po zakończeniu leczenia, żeby jeszcze bardziej poprawić osiągnięte efekty, można jeszcze się poddać np. wybielaniu zębów, które sprawi, że nasz uśmiech będzie nie tylko prosty, ale również śnieżnobiały.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna to jednak nie tylko wspomniane przez naszego rozmówcę zabiegi wybielania zębów, czyli działania, które pozwalają sprawić, że zęby znów będą miały piękny biały kolor.  W poprawie estetyki uśmiechu mogą pomóc także inne zabiegi, które pozwolą na poprawę kształtu przednich zębów. Należą do nich przede wszystkim zabiegi. Polegające na przyklejaniu do szkliwa ceramicznych licówek na zęby oraz bonding, czyli użycie w tym celu cienkiej warstwy materiału kompozytowego. Licówki ceramiczne w  niektórych przypadkach są także stosowane zamiast wybielania zębów. Zabieg ten pozwala więc osiągnąć wiele korzyści i znacząco wpłynąć na naszą estetykę uśmiechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here