Nowoczesne meble kuchenne w Warszawie

0
399
nowoczesne meble kuchenne

Aranżacja kuchni to nie tylko wybór frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Mimo to estetyka też jest ważna, to ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.

Z jakiego powodu meble na wymiar?

nowoczesne meble kuchennePrzede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można kupić gotowe jako całościowy aneks, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić kuchnie na wymiar. Pierwsza propozycja sprawdzi się tylko w przypadku kawalerek na wynajem. Przestrzeni roboczej jest bowiem bardzo mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz montażu. Jeśli się myśli o kuchni prywatnej lepszym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj bardziej operować doborem szafek i barw czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest bez wad.

Musimy wybierać z określonych wymiarów szafek, często więc zostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni parudziesięciu centymetrów. Co na przykład w małej kuchni robi znaczną różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i tu warto się rozejrzeć, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Zabudowanie sprzętu AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest zdecydowanie więcej. Design tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich osiada.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych.

Zabudowa kuchenna na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here