Nowoczesne obrazy do salonu – jaki rodzaj wybrać?

0
182
Nowoczesne obrazy do salonu - jaki rodzaj wybrać?

Salon to wyjątkowe miejsce każdego domu, w którym spędza się czas z rodziną i najbliższymi. Właśnie dlatego planując jego aranżację, należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na meble, ale również na dodatki. Jak wybrać idealne obrazy do swojego wnętrza? W tym poradniku znajdziesz garść praktycznych wskazówek.

Jakie obrazy pasują do salonu?

Zanim zdecydujesz się na zakup obrazu, warto zastanowić się, jak dużą przestrzeń masz do dyspozycji. Najważniejszą zasadą planowania dodatków jest też uwzględnianie ogólnej kolorystyki i estetyki panującej we wnętrzu. Dobrze, jeśli salon będzie urządzony w taki sposób, by zapewnić wygodę wszystkim domownikom oraz gościom.

Oczywistym jest też, że wybrane nowoczesne obrazy będą podobać się właścicielowi wnętrza. Dobrą praktyką jest postawienie na znany motyw w modernistycznej odsłonie. Wtedy trudno o banał czy efekt kiczu, a jednocześnie można cieszyć się oryginalnym wykończeniem pomieszczenia. Świetnym przykładem są nowoczesne obrazy do salonu dostępne w sklepie https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-salonu.

Idealny obraz do nowoczesnego salonu

Minimalistyczny, skandynawski albo nowoczesny salon potrzebuje odpowiednich dekoracji. W tym przypadku warto zainteresować się prostymi obrazami, które nie posiadają skomplikowanych wzorów czy dodatkowych zdobień. Proste ozdoby ścienne ze wzorami geometrycznymi albo motywem roślin będą świetnie uzupełniać oszczędne wnętrze.

W nowoczesnym salonie można też odważyć się na odrobinę fantazji. W przypadku stonowanego wnętrza, doskonałym wyborem będzie obraz abstrakcyjny, kompozycja pop-art, zdjęcie miasta albo wielkoformatowy portret. Dobrym pomysłem będą też większe obrazy stworzone na nieoczywistym podłożu np. szkle akrylowym albo korku. Ciekawa faktura przyciąga uwagę i pośrednio buduje unikalny klimat w pomieszczeniu.

Jaki obraz do klasycznego salonu?

Jeśli w Twoim salonie goszczą motywy retro, postaw na spójne estetycznie dodatki. Obrazy do nowoczesnego salonu mogą nawiązywać do dawnych trendów. Świetnym przykładem są modele tworzone na płótnie farbami olejnymi. Motyw kwiatów w wazonie czy kobiecy portret będzie idealnym wyborem nie tylko do salonu. Równie dobrze może znaleźć się w kuchni albo jadalni, w której znajduje się dużo retro mebli i innych dodatków.

Chcąc znaleźć dobry nowoczesny obraz do salonu, warto zwrócić uwagę na ogólną estetykę swojego wnętrza. W ten sposób z pewnością dobierzesz ozdoby, które świetnie uzupełnią Twoje pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here