Jak wybrać łańcuszek męski?

0
338
Jak wybrać łańcuszek męski?

Szukasz klasycznego i prostego łańcuszka, a może designerskiej ozdoby na wyjątkowe okazje? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią długość łańcuszka i jak go nosić, by wyglądać modnie.

Męskie łańcuszki i naszyjniki – must have

Panowie podchodzą do biżuterii z dystansem, starają się dobrać raczej dwie, maksymalnie trzy ozdoby. Zwykle jest to obrączka, zegarek i bransoletka albo sygnet i łańcuszek z zawieszką. Wybór męskiej biżuterii jest jednak bardzo duży. Możesz zdecydować się na złoty lub srebrny łańcuszek męski – gładki lub z ozdobą w kształcie m.in. samochodu, monety, krzyża, czaszki czy gitary, bransoletkę z koralików, sygnet czy spinki do mankietów koszuli. Poniżej znajdziesz porady, jak dobrać łańcuszek.

Srebrny łańcuszek męski – jak wybrać rozmiar?

Większość łańcuszków dla panów ma średnią długość 50 cm lub 55 cm. Takie modele opadają na kołnierz między guzikami koszuli. Są bardzo uniwersalne, świetnie prezentują się zarówno na koszuli, jak i pod nią. Dopasowany i dobrze widoczny nad koszulą będzie srebrny łańcuszek męski o długości 35-45 cm. Będzie idealnie się prezentował w każdej stylizacji.

Jeśli będzie to naszyjnik z wisiorkiem, lepsza długość to około 55-65 cm, wtedy zawieszka będzie na środku klatki piersiowej. Z kolei do noszenia na zewnętrznej stronie koszuli będzie łańcuszek mający długość około 60-75 cm. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji i wzrostu mężczyzny.

Rodzaje łańcuszków męskich

Łańcuszek to szereg pierścieni, koralików albo krążków, które się zazębiają. Do wyboru jest wiele modeli, w różnym stylu i o odmiennych typach zapięć. Najpopularniejsze z nich to:

  • łańcuszek warkocz – najpopularniejszy rodzaj łańcuszka dla mężczyzn. Stanowi połączenie owalnych ogniw i ma delikatny design. Sprawdzi się jako baza do zawieszek;
  • łańcuszek pancerka – wykonany z ogniw, które – gdy leżą płasko – zazębiają się. Modne są głównie dość masywne i grube łańcuchy noszone do stylizacji casualowych;
  • łańcuszek figaro – jest to rodzaj łańcuszka pancerki. Zawdzięcza nazwę bohaterce słynnej włoskiej opery Cyrulik Sewilski. Uwagę zwraca wzór płaskich owalnych ogniw. Zwykle składa się z dużego łącza oraz dwóch albo trzech krótszych;
  • łańcuszek z kotwicą – powstał jako inspiracja łańcuchami kotwicznymi używanymi na statkach. Owalne ogniwa łańcuszka posiadają poziomy pręt na środku;
  • łańcuszek kulkowy – często noszony z nieśmiertelnikami i breloczkami do kluczy. Są to ogniwa w kształcie kulek połączonych z przerwami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here