Ochraniacze kolan – co warto o nich wiedzieć?

0
22
Ochraniacze kolan - co warto o nich wiedzieć?

Aktywność fizyczna pozwala nie tylko zadbać o swoje zdrowie, formę i kondycje ciała czy też poprawić nastrój, lecz wiąże się również z pewnymi zagrożeniami. Nieodzowną częścią każdego sportu są bowiem kontuzje. Jeśli chce się ich uniknąć, koniecznie trzeba stosować odpowiednie zabezpieczenia. Doskonałym tego przykładem są ochraniacze kolan. Co powinno się o nich wiedzieć przed ich zakupem?

Czym są ochraniacze kolan?

Na samym początku zorientować się oczywiście trzeba w tym, czym takie ochraniacze w ogóle są i z jakiego powodu cieszą się tak dużą popularnością. Czy przeznaczone są one do wszystkich sportów, a może tylko dla pewnej ich grupy? Ochraniacze kolan czy też inaczej nakolannik, to specjalna nakładka, którą umieszcza się na nodze na wysokości kolana.

Jej celem jest zabezpieczenie tej części ciała przed silnymi uderzeniami, które mogłyby spowodować jej uszkodzenie. Co więcej, ochraniacz może także zapobiegać powstawaniu na skórze zadrapań, skaleczeń i stłuczeń. W jakich dyscyplinach sportu powinno się stosować takie ochraniacza? Zalecane są one wszędzie tam, gdzie istnieje bezpośrednie zagrożenia dla nóg. Powszechnie korzystają więc z nich np. amatorscy piłkarze, koszykarze, a często także siatkarze. Dodatkowo zalecane są one np. podczas jazdy na rowerze górskim.

Jak powinno się wybierać ochraniacze kolan?

Jak więc widać ochraniacze na kolana to naprawdę ciekawa forma zabezpieczenia tej części ciała. Jest ona zalecana w każdym wieku, a także w ogromnej liczbie różnych aktywności fizycznych. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, jak się je powinno wybierać? Czym się takie ochraniacze muszą charakteryzować? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest rzecz jasna to, aby płytka ochraniająca kolana wykonana była z wysokiej jakości, twardego, lecz jednocześnie lekkiego materiału. Co więcej, ochraniacz z reguły umieszczany jest w specjalnym materiale, który nakładany jest na nogę.

Musi się on charakteryzować wysoką przepuszczalnością powietrza, aby noga w miejscu założenia ochraniacza nie zapacała się nadmiernie. Podczas wybierania konkretnego ochraniacza nie można oczywiście zapominać o tym, że musi on być idealnie dopasowany rozmiarem do użytkownika. Jeśli nabędzie się model za mały lub za duży, ryzykuje się nie tylko nieefektywnym działaniem ochrony, lecz przede wszystkim dyskomfortem podczas ruchu. Rzecz jasna odbierze to sporo przyjemności z uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here