Piercing w praktyce – co warto wiedzieć o przekłuwaniu ciała?

0
530
Piercing w praktyce - co warto wiedzieć o przekłuwaniu ciała?

Piercing jest doskonałym sposobem  na wyrażenie siebie i dodanie charakteru swojemu wizerunkowi. Polega on na przekłuwaniu dowolnie wybranego miejsca na ciele, a następnie wprowadzeniu w to miejsce biżuterii. Wiele osób decyduje się na piercing, jednak nie wie, z czym się to wiąże i gdzie warto go wykonać. W poniższym artykule sprawdzamy, o czym należy pamiętać przed przekłuciem ciała i co warto o nim wiedzieć.

Gdzie warto wykonać piercing?

Po dokładnym przemyśleniu decyzji o piercingu ciała warto wybrać sprawdzone miejsce na jego wykonanie. Należy unikać korzystania z pomocy kosmetyczek i nie powinno się wykonywać piercingu samemu. Przekłucie ciała jest ingerencją w żywe tkanki, dlatego też osoba, która będzie przekłuwać ciało, musi mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwoli na wykonanie kolczykowania.

Szukając odpowiedniego miejsca, warto zwrócić uwagę na renomę danego studia i sprawdzić, czy utrzymuje ono wszelkie zasady higieny. Jednym z miejsc, które świadczy wysokiej jakości usługi piercingu, jest salon tatuażu i piercingu Art Force w Warszawie. W salonie pracują profesjonaliści, którzy wykonują swoją pracę z wielkim zaangażowaniem, a efekty pracy można przejrzeć w ich bogatym portfolio.

Co więcej, w sprawdzonym studio można wykona piercing niemal bezboleśnie. Profesjonalne podejście do klienta i ogromna wiedza pozwala specjalistom na sprawne i bezpieczne przekłucie ciała. Istotne są też materiały używane do ozdabiania ciała. Powinny one pochodzić od sprawdzonych producentów i być hipoalergiczne.

O czym należy pamiętać podczas wykonywania piercingu?

Decydując się na piercing ciała, należy pamiętać o tym, że jest to zabieg, który polega na przekłuwaniu ciała, co może się wiązać z chwilowym odczuciem bólu. Oczywiście dolegliwości bólowe podczas przekłuwania są kwestią indywidualną i wiele zależy od doświadczenia i profesjonalizmu piercera. Dlatego też warto wybrać renomowane miejsce, w którym przekłucie będzie przeprowadzone sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Do piercingu należy się też właściwie przygotować. W dzień zabiegu trzeba by wypoczętym i nie powinno się przyjmować leków przeciwbólowych ani spożywać alkoholu. Istotne jest też dokładne przemyślenie swojej decyzji, aby później jej nie żałować.

Ważne jest też, aby po wykonaniu piercingu odpowiednio pielęgnować przekłute miejsce. Należy się stosować do zaleceń osoby przekłuwającej ciało i unikać dotykania świeżo kolczykowanego miejsca. Co więcej, chcąc założyć nową biżuterię, należy poczekać, aż rana całkowicie się zagoi. Stosowanie się do tych zasad zniweluje ryzyko wystąpienia zakażenia bakteryjnego i przyspieszy proces gojenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here