Depilacja laserowa

0
706
Depilacja laserowa

Owłosienie pojawiające się w wybranych partiach ciała może być naprawdę dokuczliwe, szczególnie w okresie letnim. Dlatego właśnie współcześnie wiele osób korzysta z depilacji laserowej. W treści tego artykułu podpowiadamy, kto dokładnie decyduje się na skorzystanie z takiej metody usuwania owłosienia. Wyjaśniamy także, czy depilacja laserowa jest bolesna.

Kto decyduje się na depilację laserową?

Depilacja laserowa przeprowadzana w klinikach piękna, takich jak na przykład Carolina Beauty Clinic w Warszawie, jest zabiegiem często wykonywanym. Wynika to przede wszystkim z rezultatów, które przynosi usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera. Na depilację laserową decydują się ci, którzy chcą:

  • szybko i skutecznie pozbyć się nieestetycznie wyglądającego owłosienia,
  • trwale usunąć niechciane włoski z wybranej partii ciała,
  • mieć idealnie gładką skórę,
  • usunąć owłosienie w sposób bezpieczny dla zdrowia,
  • pozbyć się włosków bez podrażniania skóry.

Depilacja laserowa spełnia te wymagania, dlatego właśnie jest ona chętnie stosowana, szczególnie przez panie, chociaż nie tylko – także panowie mogą skorzystać z tej metody usuwania niechcianego owłosienia. Dbanie o zachowanie gładkiej skóry jest ważne przez cały rok, natomiast potrzeba perfekcyjnie wyglądających nóg oraz każdej innej części ciała, która jest widoczna w bikini, pojawia się najczęściej latem. Warto przy tym dodać, że depilacja laserowa może być stosowana w różnych częściach ciała. Niemniej usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera jest przeprowadzane zazwyczaj na nogach.

Czy depilacja laserowa boli?

Osoby rozważające skorzystanie z depilacji laserowej bardzo często obawiają się ewentualnego bólu, którego mogą doświadczyć podczas zabiegu. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy depilacja laserowa boli, ponieważ jak można się spodziewać, to zależy. Choć warto zaznaczyć, że osoby, które zdecydowały się na laserowe usuwanie owłosienia, nie skarżą się na ból towarzyszący im podczas zabiegu. Wskazują raczej na swoisty dyskomfort – mniejszy lub większy, a niekiedy nawet na brak jakichkolwiek negatywnych odczuć.

Dyskomfort odczuwają zazwyczaj te osoby, które mają ciemne i mocne owłosienie. Istotne jest też to, na jakiej dokładnie partii ciała wykonywany jest zabieg. Niektóre części ciała są wrażliwsze od innych. Poza tym ważny jest czas, w którym przeprowadzana jest depilacja: na przykład w czasie miesiączki panie mają obniżony próg odczuwania bólu, w związku z tym odradza się, by właśnie w tym okresie korzystały z depilacji laserowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here