Skuteczne sposoby na poprawę samopoczucia!

0
76
Skuteczne sposoby na poprawę samopoczucia!

Każdemu człowiekowi zdarza się mieć zły dzień. Coś nie pójdzie po naszej myśli, doszło do problematycznej sytuacji, którą nie wiemy jak rozwiązać czy po prostu wstaliśmy “lewą nogą”. Od tego z jakim humorem się obudzimy będzie zależał nasz cały dzień. Zawsze można go jednak poprawić! Sprawdź sposoby na lepsze samopoczucie!

Dlaczego mamy zły humor, czyli przyczyny złego samopoczucia

Przyczyn złego humoru jest naprawdę wiele. Można chociażby wyróżnić stres i przemęczenie. Nasze codzienne życie pochłonięte jest pracą i dążeniem do osiągnięcia sukcesu, co przekłada się na brak czasu dla najbliższych czy rozwijanie swojego hobby. Za mała ilość snu i nadmiar stresu prowadzą nie tylko do złego humoru, ale również wyczerpania.

Na beznadziejne samopoczucie mają wpływ również nietolerancje pokarmowe. które także prowadzą do nudności, wzdęć, reakcji alergicznych i bólu brzucha. Humor wielu osób jest zależny od pogody. Światło słoneczne stymuluje organizm człowieka do produkcji serotoniny w dzień i melatoniny w nocy. Kiedy jest go za mało możemy czuć się źle.

Jak poprawić swoje samopoczucie? Skuteczne sposoby na lepszy humor!

Dobre samopoczucie to główny klucz zdobywania postawionych sobie celów. Na poprawę nastroju wpływa odpowiednia ilość i jakość snu. Człowiek powinien spać 7-9 godzin dziennie. Jednak nie tylko jego długość ma znaczenie – istotne jest również to jak śpimy. Przed snem dobrze jest przewietrzyć pokój i zmienić pościel na świeżą. Ważne jest, aby przed odpłynięciem w krainę Morfeusza nie patrzeć na laptopa, tablet czy telefon.

Na nasz humor wpływa też odpowiednio zbilansowana dieta. Posiłki powinny być spożywane regularnie i bogate w witaminy. Duża ilość owoców i warzyw będzie na plus.

Aktywność fizyczna i spędzanie czasu na łonie natury przekłada się na lepszy humor człowieka! Nie trzeba od razu biegać maratony. Wystarczy 10-15 minut każdego dnia na ćwiczenia rozciągające czy oddechowe. Można również zastąpić samochód rowerem czy wchodzić do mieszkania po schodach, a nie jeździć windą.

Na poprawę samopoczucia dobrze wpłynie również domowe SPA – w końcu nie ma to jak odrobina czasu dla siebie i swojego ciała! To doskonały sposób na relaks i lepszy humor. Wystarczy wanna, gorąca woda i ulubiona, spokojna muzyka. Taką kąpiel można wzbogacić kostką do kąpieli marki WIMIN Rytuał relaksu. Skutecznie pozbędzie się napięcia i zmęczenia!

Nasz humor zależy również od muzyki, jaką słuchamy. Ulubione rytmy latino, czy wchodząca w ucho muzyka pop może wiele zdziałać! Nie tylko wypływa ona na emocje, ale też uspokaja bądź motywuje do działania.

Kiedy zły humor to już depresja?

Depresja jest ciężką chorobą, której nie widać gołym okiem. Ludzie, którzy się z nią zmagają mogą być zawsze uśmiechnięci, przez co ich otoczenie nie ma pojęcia z czym się muszą mierzyć. Do objawów depresji zalicza się m.in.:

  • mniejsza chęć do działania,
  • utrata zainteresować,
  • problemy z koncentracją,
  • negatywne podejście do życia,
  • nieprawidłowa higiena snu,
  • zaburzenia odżywiania,
  • obniżenie nastroju.

Pokonanie depresji jest możliwe. W zdrowiu psychicznym człowieka ogromną rolę odgrywają relacje z najbliższymi i ich wsparcie w trudnych chwilach. Często potrzebna jest farmakoterapia. Należy zaznaczyć, że u jednych leczenie depresji może trwać dłużej, a u drugich krócej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here