Jak płacić kartą przez internet i zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo?

0
87
Jak płacić kartą przez internet i zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo?

Karty płatnicze to bardzo duże udogodnienie, ponieważ pozwalają na dokonywanie rozmaitych płatności nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też przez Internet. Na samym początku trzeba byłoby się jednak dowiedzieć, jak płacić kartą przez Internet, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo? Warto dostosować się do kilku sprawdzonych wskazówek, dzięki którym płatności kartą okażą się bezpieczne i przyjemne. Jakie dane będą wymagane do zrealizowania płatności?

Jak płacić kartą przez Internet? Co trzeba przygotować?

Nie wszyscy wiedzą jak płacić kartą przez internet, dlatego jest to idealne miejsce, aby rozwiać wątpliwości mniej zorientowanych osób. Przy finalizacji zakupu będą potrzebne następujące dane:

  • imię i nazwisko posiadacza karty płatniczej,

  • data ważności posiadanej karty płatniczej,

  • kod CVC2/CVV2 – kod zabezpieczający, dzięki któremu można się skutecznie chronić przed internetowymi nieprzyjemnościami (oszustwa),

  • numer karty płatniczej.

Podając wspomniane wyżej informacje można mieć całkowitą pewność tego, że transakcja dojdzie do skutku, chociaż warto również przeczytać regulamin sklepu internetowego lub konkretnej platformy. Poszczególne dane wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki, a następnie oczekiwać na realizację transakcji.

Jak bezpiecznie płacić kartą przez Internet? Na co uważać?

Jak płacić kartami przez Internet, aby było bezpiecznie? Kluczem do sukcesu jest dostosowanie się do kilku prostych zasad, dzięki którym zadba się o to, aby osoby niepowołane nie przejęły istotnych danych z karty płatniczej. Najważniejszą kwestią jest to, aby nigdy nie pokazywać nikomu swojej karty płatniczej. Szczególną ochroną należy objąć kod CVC2/CVV2. Nie trzeba chyba wspominać, że osoby zastanawiające się nad tym, jak płacić kartą przez Internet nie powinny robić im żadnych zdjęć. Druga rzecz to brak dokonywania internetowych płatności z niesprawdzonych komputerów (np. w kafejkach) i na podejrzanych/niezabezpieczonych stronach internetowych. Kupujący przez Internet wybierają jedynie zaufane sklepy, na których widnieje certyfikat SSL (szyfrowanie gwarantujące bezpieczne połączenie internetowe).

Jak widać poszerzenie wiedzy na temat tego, jak płacić kartami przez Internet może się okazać bardzo pomocne. Jednocześnie nie należy lekceważyć pojawiających się w ostatnim czasie ostrzeżeń o podejrzanych wiadomościach, które pojawiają się na skrzynce elektronicznej (e-mail). Otwieranie pewnych wiadomości może doprowadzić do tego, że przestępcy wykradną dane zapisane na dysku twardym i wyłudzą dane do karty płatniczej (np. przy pomocy wiadomości z linkiem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here