Sposoby na dobranie odpowiedniego rozmiaru butów dla dziecka

0
592
Sposoby na dobranie odpowiedniego rozmiaru butów dla dziecka

Prawidłowy dobór obuwia u dziecka jest nie tylko bardzo ważny, ale często również niezwykle trudny. Małą stópkę malucha trudno umieścić w buciku, co przekłada się na źle dobrane obuwie do stopy dziecka. Sytuacji nie poprawia sam maluch, który z reguły niecierpliwi się podczas kolejnej przymiarki.

Sposoby, by zmierzyć stopę dziecku

Obecnie w sklepach dostępne są specjalne miarki nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, które znacznie ułatwiają proces wyboru odpowiedniego rozmiaru.

Można również zmierzyć w podobny sposób stopę dziecka w domu, wykorzystując kartkę papieru, ołówek i miarę lub linijkę. Dziecko musi stanąć w lekkim rozkroku, a rodzic odrysowuje kontur stóp. To ważne, aby dokonać pomiaru jednej i drugiej stopy, gdyż w przypadku różnicy, obuwie dobiera się do stopy dłuższej. W tym celu należy zmierzyć odległość od końca pięty do najdalej wysuniętego palca.

Wybór właściwego obuwia

Po dokonaniu pomiarów można udać się do sklepu. Trzeba jednak mieć na uwadze pracującą i stale ruszającą się stopę, dlatego rozmiar butów powinien być nieco większy od pomiaru o ok. 7mm. Dziecko ponadto powinno mieć na stopie skarpetki, które nosi na co dzień. Koniecznie należy założyć maluchowi buty na nogi i pozwolić mu się przejść po sklepie. Podczas pierwszego wrażenia widać doskonale, czy obuwie jest odpowiednio dopasowane. Stopy dziecka są bardzo zróżnicowane. Szerokość również może mieć istotny wpływ na wygodę noszenia. Co więcej, kupując buty zimowe, nieco wyższe, należy mieć na uwadze również kostkę i łydkę malucha. Szczególnie dzieci mniejsze, które mają jeszcze nieco pulchniejsze nóżki, mogą mieć problem z właściwym doborem butów wysokich.

Warto również dla pewności wyczuć palcem najdłuższy palec dziecka w bucie. Jeśli to niemożliwe, można wyciągnąć wkładkę i postawić nogę dziecka na podłodze. Tu co prawda istnieje niewielkie ryzyko błędu, gdyż za ułożenie stopy w bucie odpowiada również cholewka.

Rozmiary butów dziecięcych

Należy wspomnieć o bardzo istotnej kwestii. Rozmiar obuwia może różnić się w zależności od producenta. Dlatego podczas zakupów, warto korzystać z tabeli rozmiarów i długości wkładek butów dziecięcych danego producenta. To pozwoli wybrać idealny rozmiar i dodatkowo zaoszczędzi czas rodziców i dziecka na żmudnych przymiarkach.

Buty dla dziecka przez Internet?

To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla dzieci, które niezbyt dobrze znoszą maratony zakupowe. Dzięki temu rodzic ma dużo więcej czasu na wybór odpowiedniego modelu, a buty można wygodnie przetestować w domu w normalnych warunkach. Porównanie pomiarów z właściwą tabelą jest w tym przypadku nieodzowne i decyduje o właściwym wyborze, dlatego warto dokładnie zmierzyć stopę malucha.

Dziecięce stopy rosną bardzo szybko, dlatego należy cały czas kontrolować obuwie, w którym chodzą. Odpowiedni rozmiar zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale wpływa również na zdrowie dziecka. Błędne jest również kupowanie butów o kilka rozmiarów za dużych, gdyż może mieć to szkodliwe konsekwencje na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here