Usuwanie włosków z twarzy – jak zrobić to najszybciej, najtaniej i najbardziej skutecznie?

0
76

Owłosienie na twarzy występuje u każdej kobiety. Nie w każdym przypadku jednak jest to delikatny i prawie niewidoczny meszek. W wielu przypadkach problem jest na tyle istotny, że owłosienie trzeba usuwać. Z wielu powodów. Włoski zaczynają być widoczne po pokryciu skóry fluidem, odznaczają się w słońcu lub przybierają ciemniejszy kolor (np. nad ustami). W takich przypadkach wiele kobiet decyduje się na ich usuniecie. Warto poznać sposoby na to, aby usuwanie owłosienia z trwały zrobić raz, a dobrze. Bez konieczności regularnego powtarzania zabiegu. Wyjściem z sytuacji jest oczywiście epilacja laserowa.

Epilacja (depilacja) laserowa Siedlce to najskuteczniejszy znany dotąd sposób na to, aby za jednym razem pozbyć się problemów z odrastającymi włoskami na bardzo długi czas. Włosów pozbywamy si w tym przypadku dzięki wiązce światła generowanej przez laser. Niszczy ona strukturę włosów głęboko w skórze, niepowodując żadnych podrażnień. Depilację laserową można skutecznie wykonać przy każdej długości włosów, nawet jeśli są one niezwykle krótkie. Usuwana jest wtedy zarówno łodyga włosa, jak i jego cebulka. Dzięki temu włoski nigdy już nie odrastają.

Depilację laserową można oczywiście zrobić na twarzy: na policzkach, na linii żuchwy, nad ustami. Jest to nieco droższa, ale zdecydowanie w dłuższej perspektywie czasu oszczędna metoda na pozbycie się włosków z twarzy. W porównaniu do usuwania owłosienia za pomocą plastrów z pastą cukrową lub woskiem, jest to też mniej bolesna metoda. Włoski po potraktowaniu ich woskiem wprawdzie w wielu przypadkach już nie odrosną, jednak aby tak się stało, konieczne jest ich uprzednie zapuszczenie do długości co najmniej 3 mm. Jest to dość kłopotliwe, podobnie jak sama procedura depilacji woskiem. W wielu przypadkach dochodzi wtedy do podrażnień naskórka.

Inna metoda usuwania owłosienia z twarzy to golenie włosków za pomocą maszynki do golenia lub zwykłej golarki. Jest to jednak najgorsza z możliwych opcji, bo włoski po takiej procedurze odrastają jeszcze gęstsze. Po ścięciu ich, rosną już w inny sposób: nie są zwężone ku górze, tylko mają tępe końcówki. To oznacza, że są bardziej widoczne niż wcześniej. Poza tym, włosy po goleniu manualnym odrastają zdecydowanie szybciej niż byśmy sobie tego życzyli.

Na koniec wspomnijmy, że bardzo ważne jest, aby wykonać pełną serię zabiegów depilowania skóry twarzy. Zwykle jest to 4 do 6 zabiegów, z których każdy następuje po poprzednim w odstępstwie około miesiąca czasu. Wynika to z tego, że każdy z włosów znajduje się w innej fazie wzrostu. Jeśli zadziałamy na taki, który aktualnie jest uśpiony, nie zostanie on zniszczony za pomocą lasera. Trzeba zaczekać, aż nieco urośnie, aby cała operacja była skuteczna. Dlatego właśnie niektóre osoby obserwują, że po jednorazowej depilacji laserowej włosy nadal rosną i porzucają tę metodę usuwania owłosienia. Wynika to z niezrozumienia specyfiki działania tego zabiegu. Dlatego bardzo ważne jest, aby udać się do takiego salonu urody Siedlce, w którym wszystko zostanie nam wytłumaczone krok po kroku i będziemy informowani o postępach w skutecznym usuwaniu owłosienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here