Idealna bielizna dla świeżo upieczonej mamy

0
257
Idealna bielizna dla świeżo upieczonej mamy

To piękny stan, którym powinnaś się cieszyć. Nic nie może zakłócać Twojego spokoju, dlatego postaw na wygodną bieliznę po porodzie oraz na czas karmienia piersią. Nocna garderoba dla mam ma ułatwiać nie tylko higienę, ale także kontakt z noworodkiem. Przygotuj się na to, że przynajmniej przez kilka miesięcy będzie ona nieco inna niż model sprzed porodu.

W pierwszych dniach po porodzie lub cesarce zaleca się stosowanie majtek siateczkowych – to poporodowe, wielorazowe i przewiewne modele, które są wykonane z cienkiego, bawełnianego materiału. Bez problemu zakupisz je w aptece. Majtki ciążowe mogą okazać się już za duże, choć ich elastyczny i delikatny materiał nadal dobrze podtrzymuje brzuch. Warto rozejrzeć się za poporodowymi figami, które są przewiewne, wykonane z miękkich włókien, a w pasie i pachwinach wykończone bezuciskową gumką.

Biustonosz do karmienia piersią

Najlepiej, aby biustonosze do karmienia były wykonane z oddychającego i miękkiego materiału. Bawełna jest odpowiednia, ale przez tkaninę szybko przesiąkają plamy, dlatego idealnym rozwiązaniem jest rozciągliwa, ale nieuciskająca mikrofibra, która mocno trzyma biust i pozwala oddychać skórze. Świeżo upieczone mamy powinny nosić miękkie modele staników, bez usztywnień, wypełnień i fiszbin, a najlepiej wersję bezszwową, mającą specjalne wzmocnienia, które kształtują biust, ale go nie uciskają. Elastyczność jest istotna, ponieważ umożliwia łatwe umieszczenie wkładek laktacyjnych. Sprawdzi się każdy model, w którym można sprawnie odpiąć klapkę do karmienia. Ważne też, by po odsłonięciu brodawki, pozostała część piersi była nadal dobrze podtrzymywana i osłonięta tkaniną, by zapewnić mamie dyskrecję.

Koszula ułatwiająca karmienie

Łatwo zsuwane ramiączka pozwolą Ci na swobodne karmienie nawet w nocy. Sprawdzi się także model z odpinanymi guzikami. Modne są tak zwane „pętelki”, czyli koszule, które są wyposażone w niezwykle komfortowe rozwiązanie ułatwiające karmienie – specjalny otwór pod biustem tworzy dyskretną połać, przez którą swobodnie można nakarmić dziecko w każdej pozycji. To bardzo wygodne rozwiązanie do karmienia bliźniaków i do odciągania pokarmu laktatorem.

Pasy poporodowe

Są wykonane z elastycznego materiału i mają korzystnie wpływać na brzuch po ciąży – jego główną rolą jest wzmacnianie mięśni oraz utrzymywanie odpowiedniej postawy. Pas poporodowy ma za zadanie przeciwdziałać przepuklinie oraz ułatwiać wykonywanie ćwiczeń. Korzystanie z pasa po cesarce pozwala lepiej scalić powłoki brzuszne, co przekłada się na łatwiejsze wstawanie i podnoszenie. Z drugiej strony blizna pooperacyjna nie powinna być poddawana uciskowi, dlatego skonsultuj noszenie takiej bielizny z lekarzem. Zdaniem większości ekspertów pas po cesarce powinno się zakładać nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni, kiedy rana dobrze się goi. Po naturalnym porodzie figi wkładaj co najmniej po upływie 2 tygodni od pojawienia się maluszka.

Zarówno koszule, majtki poporodowe czy biustonosze do karmienia powinny być wygodne i zapewniać wysoki komfort. Zaopatrz się w taką bieliznę, będąc już w 8 miesiącu ciąży. Trudno będzie Ci szukać odpowiednich modeli zaraz po porodzie i z maleństwem na ręku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here