Uszycie podkładu 160×200 na materac. To nie jest takie trudne!

0
360
Uszycie podkładu 160x200 na materac. To nie jest takie trudne!

Ceny nieprzemakalnych podkładów 160×200 na materac mogą zwalić z nóg. Powiedzmy sobie szczerze, na te dobrej jakości musisz wydać kilkaset złotych. Czy stoi coś na przeszkodzie, aby uszyć coś takiego samemu w domu? Właściwie chyba tylko zaplecze i wyobraźnia. Całą resztę da się zrobić.

Wybierz odpowiedni materiał na podkład 160×200

Najważniejsza zasadą w kwestii nieprzemakalnych podkładów na materac jest to, aby materiał był wodoodporny i jednocześnie przepuszczający powietrze. Tutaj nie wystarczy zwykła cerata, która być może i jest wodoodporna, ale jednocześnie nie przepuszcza powietrza. Co za tym idzie, po powierzchnią ochraniacza może zbierać się wilgoć, która jest idealnym środowiskiem dla bakterii i roztoczy. Stąd do reakcji alergicznych naszego organizmu już bardzo krótka droga.

Tego typu tekstylia muszą być niezwykle wytrzymałe. Podczas leżenia czy snu, ciało człowieka nie pozostaje w jednej pozycji. Dlatego oprócz dobrej jakości materiału, zwróć uwagę na sposób montowania. Możesz zrobić to z rozciągliwych gum. Ich rozmieszczenie przemyśl bardzo starannie, uwzględniając wszystkie strategiczne punkty. Inna opcja, to zamek błyskawiczny. Jednak wszycie go ręcznie a nie maszynowo może nastręczyć wiele problemów. Z pewnością to bardzo czasochłonne zajęcie.

Czy potrzebna jest maszyna aby uszyć podkład 160×200?

Teoretycznie całkiem dużo rzeczy można uszyć w rękach. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, zasadności projektu i samych umiejętności szycia. Nie bez znaczenia jest tu jakość użytych nici. Im mocniejsze i bardziej wytrzymałe, tym projekt polegający na uszyciu nieprzemakalnego podkładu na materac jest prostszy. Kolejna rzecz to igły. Weź pod uwagę, że materiał na ochraniacze ma specyficzną gramaturę, co przekłada się na komfort jego szycia oraz cięcia. Specjalna maszyna nie jest więc do końca potrzebna, jednak znacznie ułatwia cały proces. Szczególnie w niewprawnych do szycia rękach.

Opłacalne czy nie?

Aby podliczyć wszystkie koszty związane z uszyciem nieprzemakalnego podkładu na materac, musisz policzyć:

  • Koszt materiału – pamiętaj aby wybrać wodoodporny i jednocześnie zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza.
  • Niezbędne narzędzia – ostre nożyczki, specjalne igły oraz dodatki związane z mocowaniem. Może to być guma, zamek albo specjalne napy.
  • Koszt wypożyczenia maszyny – jeżeli chcesz jej użyć a nie masz takiej w domu.
    Twój czas na samodzielne wykonanie projektu.

Zazwyczaj samodzielne uszycie zmniejsza koszty sklepowe o średnio 15 do 20 procent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here