Czy zapach wpływa na nasze samopoczucie? Jak poprawić sobie nastrój malutkim flakonikiem?

0
440
Czy zapach wpływa na nasze samopoczucie? Jak poprawić sobie nastrój malutkim flakonikiem?

Perfumy to kosmetyki, które powstały po to, by sprawiać przyjemność tobie i osobom, które cię otaczają. Dzięki starannemu doborowi nut zapachowych możesz poprawić swój nastrój. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak to zrobić.

Aromaterapia jest jedną z najstarszych metod leczenia wykorzystujących zapachy. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się też aromamarketing, który jest częścią marketingu sensorycznego i pozwala podnieść wyniki sprzedażowe nawet o kilkadziesiąt procent. Jest to spowodowane właśnie tym, że przy pomocy określonych nut zapachowych możemy wywoływać u ludzi poszczególne emocje. Sprawdź, jak to działa.

Potrzebujesz inspiracji?

Lancôme Idôle Intense to zapach, który został zaprojektowany z myślą o odważnych idolkach, które chcą inspirować innych. Pierwszymi wyczuwalnymi nutami zapachowymi są świeży jaśmin i zmysłowa róża, które działają niezwykle orzeźwiająco i motywują do działania. Jednak sercem tych perfum jest piżmo podkreślające twoją wyjątkowość i kobiecość. Bazą zapachu jest drzewo cedrowe, którego aromat podnosi nasze siły witalne i wywołuje radość. To idealne rozwiązanie, kiedy chcesz zainspirować innych i zmotywować ich do działania.

Szukasz uspokojenia i pogody ducha?

Czy szukasz perfum, które będą idealnie wyważone, by stosować je na co dzień? Poznaj Miracle Lancôme, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Jego baza to połączenie jaśminu o działaniu uspokajającym ze zmysłową ambrą. Pikanterii całej kompozycji dodaje delikatny dodatek pieprzu i imbiru. Wykańczająca nuta liczi i frezji sprawia, że jest to zapach orzeźwiający i rześki, który świetnie nadaje się do codziennego stosowania. Twórcom udało się zmieścić w tym niewielkim flakoniku: radość, energię i wewnętrzny spokój – byś ty mogła zawsze z nich skorzystać na wyciągnięcie ręki.

Nowe perfumy – przyjemność bez poczucia winy

Czasami są takie dni, kiedy czujemy silną potrzebę sprawienia sobie przyjemności. Wiele kobiet korzysta wtedy z jednego z dwóch rozwiązań: udaje się do cukierni lub do sklepu odzieżowego. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. Szczególnie kiedy nie jesteśmy w dobrym humorze, mamy tendencję do negatywnego oceniania siebie i swojego wyglądu. Z kolei jedzenie słodyczy w nadmiarowych ilościach jest nie tylko niezdrowe, ale może wzbudzać też poczucie winy.

W takim momencie najlepiej sięgnąć po flakonik dobrych perfum. Posiadanie kolekcji kilku buteleczek jest absolutnym minimum, biorąc pod uwagę zasady perfumowego savoir-vivre. W dodatku poszczególne zapachy mogą nie tylko wywoływać różnorodne emocje, ale również być inaczej odczuwalne w zależności od tego, jakie emocje odczuwamy w danym momencie. Kiedy jesteśmy smutne, zwykle mamy ochotę sięgać po słodkie, kwiatowe aromaty, które otulą nas swoim ciepłem. Rankiem, gdy brak nam sił i potrzebujemy orzeźwienia i energii, stawiamy na nuty owocowe lub wodne. A wieczorem, kiedy jesteśmy tylko we dwoje, najlepsze będzie zmysłowe piżmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here