Wypożyczenie stroju karnawałowego dla dziecka. Zalety rozwiązania

0
519
Wypożyczenie stroju karnawałowego dla dziecka. Zalety rozwiązania

Dzieci uwielbiają bale i imprezy tematyczne, a przebieranie się za ulubione postaci jest dla nich fantastyczną zabawą. Stroje karnawałowe kosztują jednak sporo, a przy tym są zwykle zakładane na jedną, góra dwie imprezy – zarówno rozmiar, jak i upodobania najmłodszych szybko się bowiem zmieniają. Dobrą alternatywą dla kupowania lub samodzielnego wykonywania strojów jest ich wypożyczenie. Poznajcie zalety tego rozwiązania!

Kupić czy wypożyczyć strój karnawałowy? 

Gdy nadchodzi czas karnawału i obowiązkowych przedszkolnych i szkolnych balów przebierańców, wielu rodziców staje przed dylematem, skąd wziąć wymarzony przez swoją pociechę strój. Zasadniczo istnieją trzy rozwiązania: samodzielne uszycie, kupno lub wypożyczenie kostiumu. To pierwsze wymaga sporych zdolności manualnych i dużej pomysłowości, drugie natomiast wiąże się często ze sporym wydatkiem. Najwygodniejszym, a przy tym ekonomicznym wyjściem jest wypożyczenie stroju. Oszczędzamy w ten sposób czas, pieniądze i miejsce w szafie. Ostatecznie dziecko założy ten kostium zapewne tylko raz. Zamiast więc chodzić po sklepach w poszukiwaniu materiałów lub gotowego ubioru, lepiej udać się do wypożyczalni strojów dla dzieci i pozwolić maluchowi wybrać kostium, który najbardziej mu się spodoba.

Szeroki wybór kostiumów w jednym miejscu 

Dużym plusem wypożyczalni jest szeroki wybór kostiumów. Dziecko może je dokładnie obejrzeć i przymierzyć, by dokonać najlepszego wyboru. Niezależnie od tego, czy maluch ma dokładnie sprecyzowaną wizję stroju, czy też sam nie wie, za kogo lub za co chciałby się przebrać, z pewnością znajdzie w wypożyczalni coś dla siebie.

Często dzieci, widząc wiszące na wieszakach stroje, wpadają w prawdziwy zachwyt i chcą przymierzyć je wszystkie. Sama wizyta w wypożyczalni jest dla nich wielkim przeżyciem i świetną zabawą, pomaga też zweryfikować wyobrażenia o idealnym kostiumie i wybrać ten, w którym maluch nie tylko pięknie wygląda, ale również komfortowo się czuje – mówi nam pracownica Centrum Zabawy i Rozwoju Elfik w Sosnowcu, zajmującym się między innymi organizacją imprez dla dzieci i prowadzeniem wypożyczalni kostiumów.

Po zabawie kostium wystarczy odnieść do wypożyczalni 

Co zrobić ze strojem karnawałowym po balu? Schować w szafie, bo może kiedyś jeszcze się przyda? Sprzedać na serwisie aukcyjnym? Oddać znajomym czy rodzinie? Często taki kostium tylko zajmuje cenne miejsce w domu i niepotrzebnie kurzy się na półce w garderobie, by końcu trafić do śmieci. Podejście mało ekonomiczne i niezbyt ekologiczne. Na szczęście wypożyczenie stroju uwalnia nas od takich rozważań i marnowania rzeczy, które mogą posłużyć jeszcze wielu dzieciom. Po imprezie karnawałowej strój wystarczy odnieść do wypożyczalni, a tam zajmą się jego profesjonalnym czyszczeniem. Gdy natomiast nadejdzie pora na następny bal przebierańców, bez wyrzutów sumienia wypożyczymy inny kostium, spełniający wymagania dziecka w tym momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here