Do czego służą plewy orkiszowe?

0
699
Do czego służą plewy orkiszowe?

Plewy orkiszowe są suchą obudową ziaren orkiszu, które za pomocą specjalnych urządzeń oddzielane są od ziaren zboża. Niewiele osób wie, że ten produkt ma kilka ciekawych zastosowań i dodatkowo niesie wiele korzyści zdrowotnych. Gdzie można wykorzystać plewy orkiszowe? Jakie mają właściwości? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z którego dowiesz się, do czego służą plewy orkiszowe.

Gdzie wykorzystywane są plewy orkiszowe?

Dzięki wysokiej elastyczności i odporności na zgniatanie plewy orkiszu doskonale nadają się, jako wypełnienie do pościeli i poduszek. Poduszka wypełniona łuskami orkiszu jest bardzo lekka, a struktura łusek sprawia, że poduszka się nie odkształca. Odpowiednia pozycja w trakcie snu jest konieczna, aby się porządnie wyspać i zregenerować. Plewy orkiszowe są higroskopijne i z łatwością chłoną wodę, co zapewnia komfort w trakcie snu.

Jak dodaje ekspert z firmy Diogra: „plewy orkiszowe mają też zastosowanie w medycynie naturalnej. Zmielone łuski orkiszu mają wysoką zawartość błonnika, który reguluje pracę układu trawiennego. Dodatkowo plewy orkiszowe można użyć do kąpieli. Niwelują one wówczas dolegliwości bólowe i rozluźniają mięśnie. ”

Jakie właściwości mają plewy orkiszowe?

Plewy orkiszowe nie powodują uczuleń, dzięki czemu pościel wypełniona plewami może być wykorzystywana przez alergików. Ponadto mają właściwości lecznicze i antystresowe. Łuski orkiszu korzystnie oddziałują na mięśnie, zapewniając im właściwą regenerację oraz zmniejszając ich napięcie.  Co więcej, odpoczywając na pościeli orkiszowej, można pozbyć się bólu kręgosłupa oraz innych dolegliwości związanych z układem ruchu.

Plewy orkiszowe bardzo powoli oddają ciepło, co sprawia, że po ekspozycji słonecznej mogą pełnić funkcję termoforu. Taki gorący okład pomaga zniwelować wszelkie dolegliwości bólowe i działa odprężająco. Warto wspomnieć, że wyroby wykonane z plew orkiszowych są ekologiczne. Maja korzystny wpływ na środowisko, dzięki czemu mogą zostać docenione przez osoby ceniące wyroby naturalne.

Plewy orkiszowe na zdrowy sen

Zestaw pościeli wypełnionej plewami orkiszowymi, ułatwia zasypianie i zapewnia spokojny sen. Dzieje się tak, ponieważ łuski orkiszu podczas przesuwania wydają przyjemny dla ucha szelest. Co więcej, pomiędzy plewami są drobne szczelinki, które umożliwiają przepływ powietrza. Plewy zbudowane są ze specjalnych substancji, takich jak antybakteryjne taniny i flawonoidy, które przeciwdziałają rozwojowi drobnoustrojów oraz nie powodują reakcji alergicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here