Gdzie warto zabrać dziecko będąc w Karpaczu na wakacjach?

0
507
Gdzie warto zabrać dziecko będąc w Karpaczu na wakacjach?

Karpacz należy do najpopularniejszych górskich miejscowości turystycznych w Polsce, która ma wiele do zaoferowania urlopowiczom. Śnieżka, a także liczne górskie szlaki przyciągają w wakacje całe rodziny. Niedaleko Karpacza znajduje się Jelenia Góra i Kotlina Jeleniogórska. Przebiega przez nią malowniczy szlak, który nazywany jest Doliną Pałaców i Ogrodów. Urlop z dziećmi na Dolnym Śląsku stanowi doskonałą propozycję na aktywny wypoczynek.

Karpacz atrakcje dla dzieci

Miasto obfituje w atrakcje turystyczne, więc zarówno dorosły, jak i dziecko znajdzie tutaj odpowiednią propozycję dla siebie. Liczne trasy piesze w tej lokalizacji umożliwiają pierwsze wyprawy w góry z dziećmi. Podczas wakacji w Karpaczu obowiązkowym szczytem do zdobycia dla całej rodziny jest Śnieżka. Dzieci wraz z rodzicami mogą pokonać znaczną część trasy wyciągiem krzesełkowym, a pozostały odcinek nie należy do skomplikowanych. Na szczycie Śnieżki warto zobaczyć drewnianą kaplicę św. Wawrzyńca oraz odwiedzić obserwatorium meteorologiczne.

Miejskie Muzeum Zabawek

Obowiązkową atrakcją turystyczną dla dzieci w Karpaczu jest Muzeum Zabawek. Zbiory pochodzą z prywatnej kolejki Henryka Tomaszewskiego, założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W muzeum zobaczyć można ponad 2,5 tysiąca lalek i innych zabawek, pochodzących z całego świata. Oprócz porcelanowych laleczek, pluszowych misiów i aniołów, ekspozycja obejmuje również ludowe stroje, sceny z życia rozmaitych kultur, domki dla lalek oraz znane obiekty architektoniczne. Z jednej strony to ciekawa propozycja dla dzieci, a z drugiej – rodzice mają możliwość przeniesienia się w czasie, w lata dzieciństwa. Wstęp do Miejskiego Muzeum Zabawek dla dzieci do 7 lat jest darmowy.

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli Klocków LEGO

To miejsce w Karpaczu przyciągnie szczególnie chłopców – amatorów klocków, rozwijających kreatywność. Ekspozycja prezentuje najpopularniejsze modele z serii klocków LEGO, a jednocześnie zachęca dzieci do tworzenia własnych budowli w specjalnej strefie budowania. Wyjątkowe konstrukcje i ruchome makiety to niezapomniana gratka dla całej rodziny. W obiekcie znajduje się sklep z klockami, w którym każde dziecko, po obejrzeniu wystawy, może zakupić pamiątkę z Karpacza.

Park Bajek

Mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu oferuje Park Bajek w Karpaczu. Podczas spaceru leśnymi ścieżkami najmłodsi mogą się spotkać z baśniowymi postaciami, m. in. z Kopciuszkiem, Królewną Śnieżką, Jasiem i Małgosią czy Czerwonym Kapturkiem. Na terenie obiektu znajduje się dodatkowo duży plac zabaw, obserwatorium meteorologiczne oraz letni tor pontonowy, gdzie ogromnym zainteresowaniem cieszą się gry wodne.

Tor saneczkowy Kolorowa

Latem zjazd w rynnie saneczkowej zapewni dzieciom w Karpaczu mnóstwo wrażeń. Tor saneczkowy Kolorowa jest jednym z najdłuższych w Polsce (łącznie 1430 m). Nocą jest dodatkowo oświetlony, spełniając przy tym wszystkie standardy bezpieczeństwa. Trasa zjazdu obejmuje dwa tunele, których łączna długość wynosi 24m. Dzieci do 8 lat mogą zjeżdżać wyłącznie pod opieką dorosłych z maksymalną prędkością ok. 35 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here