Kiedy można zrobić depilację laserem na twarzy?

0
524
Kiedy można zrobić depilację laserem na twarzy?

Wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy, szczególnie nad górną wargą i na brodzie. Nie jest to nic wstydliwego, jednak każdej pani zależy na tym, by wyglądać nienagannie. W związku z tym w takiej sytuacji kobieta ma często obniżoną samoocenę. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednym z najbardziej skutecznych jest depilacja laserowa. Kiedy można ją przeprowadzić i jak się przygotować?

W jakim wieku można przeprowadzić depilację laserową twarzy?

Laser jest nieszkodliwy, dzięki czemu depilację można przeprowadzić praktycznie w każdym wieku, nawet u młodych dziewczyn. Warto jednak pamiętać o tym, że przed okresem stabilizacji hormonalnej metoda ta może okazać się po prostu nieskuteczna. Należy wziąć też pod uwagę strukturę włosów, która zmienia się w zależności od wieku. U nastoletnich dziewczyn włos może być jeszcze niewystarczająco sztywny, przez co nie osiągnie się pożądanego efektu. Odpowiedź na pytanie, kiedy można zrobić depilację laserem na twarzy, brzmi więc – wtedy, gdy na ciele występują twarde ciemne włosy zawierające wystarczającą ilość melaniny. Oficjalnie według prawa – dozwolone jest wykonywanie depilacji laserowej od ukończenia 18 roku życia, czyli po osiągnięciu pełnoletności. U młodszych osób można ten zabieg przeprowadzić w kilku przypadkach, np. jeśli występuje hipertrichoza, gdy włosy są nadmiernie szorstkie, gdy golenie i używanie kremów do depilacji powoduje podrażnienie skóry lub gdy na twarzy tworzą się ciemne plamy po usuwaniu owłosienia domowymi metodami.

Kiedy nie wolno przeprowadzać depilacji laserowej twarzy?

Warto pamiętać o tym, że niezależnie od wieku, istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej twarzy. To m.in.:

  • okres przyjmowania antybiotyków,
  • diateza, alergia i inne problemy dermatologiczne,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego, ARVI, grypa i przeziębienie,
  • cukrzyca dowolnego typu,
  • problemy onkologiczne.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji laserowej twarzy?

Na zabieg depilacji laserowej twarzy należy przyjść odpowiednio przygotowanym. Warto wiedzieć, co trzeba zrobić już miesiąc przed planowanym zabiegiem. Przede wszystkim 3 tygodnie wcześniej należy zaprzestać usuwać owłosienie za pomocą pasty cukrowej i wosku, natomiast z używania kremu trzeba zrezygnować tydzień przed zabiegiem. Można za to usuwać włosy przy pomocy maszynki. Inaczej struktura włosa może zostać naruszona, przez co laser nie wykryje go i zabieg będzie nieskuteczny. Na dwa tygodnie przed zabiegiem powinno się całkowicie zrezygnować z opalania. Opalona skóra posiada bowiem pigment, który może przyczynić się do pojawienia się poparzeń po zabiegu. W tym samym okresie należy zaprzestać zażywania antybiotyków tetracyklinowych lub antykoagulantów i leków fotouczulających w celu uniknięcia ryzyka oparzeń. Na 5-10 godzin przed zabiegiem trzeba ogolić owłosienie w miejscu, w którym ma on zostać przeprowadzony. Inaczej na skutek spalania się włosów może wystąpić oparzenie termiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here